Пауелл: ФРС буде терпляча при прийнятті рішень щодо підвищення ставок

Все про економіку та фінанси

Глава Федеральної резервної системи Джером Пауелл в четвер знову підкреслив, що американський центробанк має можливість проявити терпіння щодо нових підвищень процентних ставок, поки чиновники намагаються зрозуміти, чи сповільниться зростання економіки США в цьому році, як побоюються деякі учасники фінансових ринків, або продовжить набирати обертів , як очікує ФРС, пише Reuters.

Оскільки ознаки надмірно високої інфляції або наявності великих ризиків на фінансових ринках відсутні, Федрезерв, за словами Пауелла, в найближчі місяці має намір "чекати і спостерігати".

"Особливо враховуючи, що інфляція низька і знаходиться під контролем, у нас є можливість проявити терпіння і уважно стежити" за тим, що відбуватиметься в 2019 році, сказав Пауелл на засіданні Економічної клубу у Вашингтоні.

Минулого тижня Пауелл також підкреслив гнучкість центробанку і терпіння в оцінці даних, що послабило очікування неухильного підвищення ставок.

Американський фондовий індекс S&P 500 зріс на 0,45 відсотка за підсумками торгів четверга, а дохідність казначейських облігацій США залишилася без змін.

Глава ФРС також повторив, що, незалежно від ситуації з процентними ставками, регулятор продовжить з кожним місяцем скорочувати свій портфель облігацій обсягом майже $4 трильйони і його рівень стане "значно меншим", ніж зараз.

Згідно з оприлюдненими в грудні прогнозами чиновників ФРС, американський центробанк може підвищити ставки в середньому два рази в 2019 році. Однак Пауелл закликав не вважати подібні прогнози "планом".

"Такого плану не існує. Це залежало від вкрай оптимістичного прогнозу на 2019 рік", який може втілитися або не був втілений, і ФРС буде відповідним чином коригувати політику, сказав Пауелл.

За словами глави ФРС, вказівок на наближення рецесії в економіці США немає.

"Немає ніякої визначеної траєкторії ставок... особливо зараз", - сказав Пауелл. За його словами, якщо зростання світової економіки ще більше сповільниться, ФРС зможе "гнучко і швидко змінити політику".