Паращій - про малий "інсайд" у річному звіті "Привату": стратегія держави програшна

Все про економіку та фінанси

Керівник аналітичного департамента інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій в коментарі для Finbalance озвучив думку, що відображення держменеджментом Приватбанку в звітності за 2016 рік лише 9,98 млрд грн інсайдерської заборгованості екс-власників фінустанови [або це 5,6% корпоративних кредитів, - ред.] – це свідчення того, що «як мінімум, стратегія банку по поверненню цих кредитів на сьогодні – програшна».

«Поки вони будуть готувати інші документи (якщо вони взагалі будуть здатні їх підготувати), колишні власники банку мають усі шанси через суди визнати сьогоднішній status quo», - констатував О. Паращій.

За словами експерта, навіть з урахуванням того, що річний звіт готувався за міжнародними стандартами фінзвітності, держменеджери Приватбанку «могли вказати все, що завгодно».

«І повинні були вказати набагато більшу суму, якщо дійсно були в ній упевнені. Тим більше, що аудитор все одно зняв із себе відповідальність за складання/підтвердження тієї таблички. Відмовки, що табличка складалася попередниками, не витримує жодної критики. Звіт був підписаний новим менеджментом, і вони могли (і повинні були) як мінімум у тексті викласти своє бачення тих цифр», - констатував О. Паращій.

Нагадаємо, глава правління Приватбанку Олександр Шлапак (написав заяву про відставку), коментуючи дані в звітності про лише 10 млрд грн інсайду, вказував, що МСФЗ не враховують специфіку практик, які використовуються в Україні. Подібну думку в інтерв’ю для Finbalance озвучувала заступник глави НБУ Катерина Рожкова.

Водночас фахівці в сфері підготовки банківської звітності в неофіційних коментарях для Finbalance озвучували думку, суголосну трактуванню О. Паращія. «МСФЗ все те саме вимагає, що і Нацбанк, - контроль і винагорода, - зазначав один із співрозмовників Finbalance. – І навіть якщо ЗМІ пишуть про ті чи інші зв’язки, в т.ч. аудитор може зробити відповідну ремарку, якщо пахне смаженим».