Компанія, пов’язана з міністром торгівлі США, мала бізнес із партнерами Путіна, – розслідування

Все про економіку та фінанси

Міністр торгівлі США Вілбур Росс уже після призначення до складу американського уряду в лютому 2017 року підтримував зв’язки з судноплавною компанією Navigator Holdings, яка має спільний бізнес із партнерами президента Росії Володимира Путіна. Про це йдеться в даних секретних документів, які 5 листопада оприлюднили журналісти Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань. Ці нові дані стосуються податкових лазівок та бізнес-контактів високопосадовців із 50 країн світу, в тому числі й України, констатує "Радіо Свобода".

Згідно з оприлюдненими даними, 79-річний мільярдер-інвестор Росс свого часу мав майже третину в судноплавній компанії Navigator Holdings, яка транспортує газ для російської енергетичної фірми «Сибур». Компанія «Сибур» частково належить другові Путіна Геннадію Тімченку, який перебуває під санкціями США через російську агресію в Україні, а також зятеві Путіна Кирилу Шамалову, повідомляє New York Times.

Частка, що належить Россу в Navigator Holdings, скоротилася після призначення, але офіційні дані свідчать, що він все ще контролює частку на суму від 2 до 10 мільйонів доларів.

Речник Торгово-промислової палати США Джеймс Рок заявив, що Росс «не був пов’язаний з рішенням компанії Navigator про співпрацю з компанією «Сибур»… яка на той час не перебувала під санкціями».

Наразі немає жодних указівок, що діяльність міністра торгівлі США була незаконною, хоча зв’язок Росса з російськими інтересами може стати незручним для адміністрації президента США Дональда Трампа та поставити питання про конфлікт інтересів. Потенційні зв`язки між партнерами Трампа та Росією розглядаються на тлі тверджень про те, що Москва втрутилася в президентські вибори в 2016 році.

5 листопада німецька газета Süddeutsche Zeitung, яка належить до мережі Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) повідомила, що репортери з різних країн дослідили понад 13 мільйонів документів, де фігурують імена понад 120 світових політиків. Süddeutsche Zeitung вказує на наявність у документах даних про радників і осіб, наближених до президента США Дональда Трампа, про британську королеву Єлизавету ІІ й інших посадовців.

У мережі новий витік даних, які порівняли з розкритими раніше «панамськими паперами», назвали цього разу «райськими паперами».

Водночас проект Громадського телебачення «Слідство-Інфо» поширило у неділю розслідування, базоване на даних Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, що співпрацює з ICIJ, в якому журналісти ставлять під сумнів пояснення президента України Петра Порошенка щодо створення офшорних компаній для передачі його корпорації «Рошен» у сліпий траст.