Палата представників США схвалила заборону визнавати Крим російським

Все про економіку та фінанси

Палата представників Конгресу США схвалила законопроект, що забороняє американському уряду визнавати Крим російським. Про це йдеться у повідомленні Палати представників у Twitter, пише "Європейська правда".

"Палата представників схвалила Акт про невизнання анексії Криму 427 голосами проти одного" - йдеться у повідомленні.

Текст документа передбачає заборону уряду США визнавати анексію Криму Росією. "Політика Сполучених Штатів полягає в тому, щоб не визнавати суверенітет Російської Федерації над Кримом, його повітряним простором або територіальними водами", - йдеться у документі.

"Жоден федеральний департамент чи відомство не може вживати будь-яких дій або надавати будь-яку допомогу, яка передбачає визнання претензії Російської Федерації на суверенітет Криму, його повітряний простір або його територіальні вод", - сказано у проекті закону.

Також у тексті прописано, що президент має право зробити виняток, якщо "вирішить, що це необхідно для інтересів національної безпеки Сполучених Штатів".

Щоб ініціатива стала законом, її мають схвалити обидві палати Конгресу та підписати президент США. 

Палата представників США схвалила законопроекти проти керівництва Росії та особисто президента цієї країни Володимира Путіна, повідомили у прес-службі Нижньої палати Конгресу США, констатує "Радіо Свобода".

Згідно з повідомленням, пакет схвалених документів (серед яких Vladimir Putin Transparency Act) зобов’язує директора розвідки США підготувати упродовж 180 днів звіт про особистий капітал і активи Володимира Путіна, а також упродовж 90 днів прозвітувати про ймовірні військові дії Росії проти країн НАТО.

Також Палата представників ухвалила резолюцію, що засуджує дії керівництва Росії у зв’язку із замовчуванням деталей вбивства опозиційного політика Бориса Нємцова та закликає Москву організувати міжнародне розслідування. Відповідна резолюція зобов’язує держсекретаря США Майка Помпео і міністра фінансів Стівена Мнучина застосувати санкції в рамках «Акту Магнітського» щодо осіб, які будуть визначені як причетні до вбивства. Питання про притягнення винуватців до відповідальності має розглядатися «у контактах» з членами російського уряду.