Оточення Путіна: «Гряде війна в Європі», тому рішення суду щодо «ЮКОС» - дрібниці

Все про економіку та фінанси

Джерело газети The Financial Times, наближене до В. Путіна, заявило, що рішення по ЮКОСу є «незначним» на тлі загострення геополітичного протистояння у зв`язку з ситуацією в Україні. «Гряде війна в Європі. Невже ви дійсно думаєте, що це важливо?", - прокоментував він вчорашнє рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі, який зобов`язав Росію виплатити колишнім акціонерам ЮКОСа компенсацію в розмірі 50 млрд.дол, повідомляє «РБК».

Адвокат Емманюель Гайар з юридичної компанії Ширман і Стерлінг, який представляв у суді інтереси екс-акціонерів ЮКОСа, сказав, що тепер він упевнений: завіса над активами російських державних компаній - таких, як "Роснефть" і Газпром - буде знята. За його словами, принцип, відповідно до якого контрольовані державою підприємства представляють інтереси цієї держави, вже був використаний Заходом, коли були введені санкції проти Росії у зв`язку з українською кризою. Наприклад, "Роснефть" стала мішенню для санкцій США.

«Погіршення відносин із Заходом може зробити ще меншою ймовірність того, що Москва буде виплачувати компенсацію, рівну 2,5% обсягу її виробництва», - констатує газета. При цьому експерти вважають, що відмова від виплати компенсації екс-акціонерам ЮКОСа не заподіє серйозного збитку репутації Росії.

«Думаю, що репутаційні наслідки [відмови від виплати компенсації] для Росії будуть насправді дуже обмеженими, тому що вони [російська влада] пройшли вже через багато [шкідливих для репутації] речей. Вважаю, вони будуть готові піти на ризик», - вважає Лукас Містеліс, директор Школи міжнародного арбітражу при Лондонському університеті королеви Марії.