Ощадбанку не вдається стягнути з "Укрзалізниці" борг "Донецької залізниці"

Все про економіку та фінанси

04 квітня Господарський суд м. Києва відмовився задовольнити позов Ощадбанку до ПАТ «Українська залізниця» про стягнення 61,1 млн грн.

Свої позовні вимоги Ощадбанк обґрунтовував тим, що ДП «Донецька залізниця» не сплатило номінальну вартість облігацій 2013 року випуску та відсотковий дохід за 8-12 відсоткові періоди, в зв`язку з чим держбанк на підставі договору поруки звернувся з вимогою про виконання зобов`язань за біржовими контрактами до поручителів.

За версією Ощадбанку, оскільки ПАТ «Укрзалізниця» є правонаступником поручителів (ДП «Придніпровська залізниця», об`єднання «Південно-Західна залізниця», ДП «Одеська залізниця», об`єднання «Львівська залізниця», ДП "Південна залізниця"), саме ПАТ «Укрзалізниця» набуло обов`язків поручителя за зобов`язаннями ПАТ «Донецька залізниця».

Водночас суд вказав, що до ПАТ «Укрзалізниця» наразі не перейшли усі зобов’язання вказаних структур (у т.ч. за договором поруки), оскільки такий перехід відбувається з моменту внесення запису до реєстру про припинення юрособи. І хоча наразі в реєстрі вказано, що згадані структури перебувають у стані припинення, проте запис про припинення відсутній.

Про борги «Донецької залізниці» перед іншими банками читайте тут.