Ощадбанк у листопаді отримав 13 млн грн прибутку

Все про економіку та фінанси

Відповідно до звітності Ощадбанку, за 11 місяців він отримав прибуток на рівні 115,6 млн грн (за 10 місяців було 103 млн грн).

Як писав Finbalance, зі звітності Ощадбанку випливає, що у вересні він отримав збиток майже 80 млн грн.

У звітності за ІІ квартал Ощадбанк наводив дані про збиток за квітень-червень на рівні 267,3 млн грн й прибуток за все перше півріччя на рівні 108,4 млн грн.

У середині листопада перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова висловила думку, що Ощадбанк повинен переглянути бізнес-модель, оскільки він залишається операційно збитковим, а його cash flow (співвідношення платежів і надходжень) - негативним.

"Банки, які фінансують інвестиції в корпоративний сегмент за рахунок роздрібу, як правило, стають найбільш збитковими, - сказала К. Рожкова. - Внутрішня реформа і модернізація - це добре, але ми розуміємо, що з такою великою мережею відділень важко досягти видимого ефекту без відчутного збільшення витрат".

За даними звітності Ощадбанку, на 01.12.2018 його показник достатності регулятивного капіталу становив 14,3% (вимога НБУ - не менше 10%).

Згідно з Меморандумом між Україною та МВФ, влада має реформувати Ощадбанк та відкрити шлях для входження ЄБРР у його капітал. При цьому має бути скасована чинна повна держгарантія депозитів в Ощадбанку до кінця грудня 2019 року.