Ощадбанк відреагував на інформацію слідчих про завищені ціни в ІТ-закупівлях

Все про економіку та фінанси

Ощадбанк в офіційній заяві відреагував на інформацію правоохоронців щодо завищення на 25-30% вартості при ІТ-закупівлях на 550 млн грн, яка була викладена в ухвалі Печерського райсуду м. Києва від 05.04.2018:

"Вважаємо за необхідне публічно звернути увагу на необґрунтованість та незаконність Ухвали Печерського районного суду, абсурдність та безпідставність звинувачень, викладених в її мотивувальній частині.

Справжня мета Ухвали полягає у «вилученні оригіналів договорів поруки», укладених між банком і поручителем за кредитом. Мета викладена в резолютивній частині Ухвали. Зазначимо, що вилучення цих документів УНЕМОЖЛИВИТЬ в подальшому для банку звернення до власників ТОВ «ВОГ ТРЕЙДИНГ» щодо виконання ними зобов’язань по вказаним договорам поруки.

11.04.2018 р вказана Ухвала суду була ВІДКЛИКАНА з банку без виконання згідно до листа з прокуратури!

Разом з тим вважаємо за необхідне звернути увагу та прокоментувати мотивувальну частину Ухвали, яка ЖОДНИМ ЧИНОМ не співвідноситься із резолютивною та складається із абсолютно необґрунтованих, не пов’язаних між собою припущень і звинувачень щодо: ОВДП, необхідності залучення міжнародних аудиторських компаній до супроводження процедур закупівель, надання одній з юридичних осіб кредитних ліній, проведення деяких процедур закупівель протягом 2014-2017 рр.

Коротко по суті:

- Щодо ОВДП: банком надавались пояснення, співробітника відсторонено від виконання посадових обов’язків, співпрацюємо зі слідством.

- Щодо можливого «завищення» вартості ІТ-обладнання: всі процедури закупівель у банку проводяться за ідентичним прозорим алгоритмом! За висновками незалежних фахівців, аудиторських компаній представників Великої четвірки, які проводять зовнішній моніторинг, банк вжив всі необхідні заходи для запобігання корупційним проявам та зловживанням, дотримався принципів відкритості, прозорості. Банк може підтвердити це документально.

- Щодо сумнівів у необхідності та обґрунтованості залучення банком міжнародної компанії-аудитора до супроводження стратегічних закупівель: залучення зовнішніх радників по стратегічним проектам є загальновизнаною, ефективною практикою та обумовлено необхідністю забезпечення найвищого ступеню прозорості для моніторингу закупівель

Оцінку діям слідчого повинні надати органи прокуратури".