Ощадбанк офіційно підтвердив: частина "сонячних" боргів ім. Клюєвих обслуговується

Все про економіку та фінанси

«Континентальна» частина кредитів, виданих Ощадбанком під «сонячні» проекти Клюєвих обслуговується. Про це заявив глава правління фінустанови Андрій Пишний в інтерв’ю газеті «Дзеркало тижня. Україна».

«У тій частині Solar, яку було втрачено в АР Крим, — це прямі збитки банку. У частині, яка на сьогодні залишилася на континенті, позика обслуговується згідно з договором.

95% усіх втрат у Криму належать до тих активів, які було розміщено банком у кредитні проекти так званої групи Solar. Пішов би я як голова правління на таку концентрацію галузевого ризику, політичну концентрацію на одній групі позичальників? Однозначно ні.

Кримські збитки — це предмет міжнародного арбітражу, відповідачем за яким є Росія. Вірю в цей процес. Списання кредитів не відбулося. Йдуть суди та інші юридичні процедури», - зазначив А. Пишний.

Нагадаємо, нещодавно видання «Новое время» повідомляло, що китайська держкомпанія CNBM обслуговує частину «сонячних» боргів ім. Клюєвих.

Як зазначалося, «загалом Ощадбанк підтримав бізнес Клюєвих через кредити і кредитні гарантії на €500 млн, з них €340 млн припадали на кримські активи».

«Відтоді банк повернув лише €20 млн, а графік виплати боргу пролонгував. Увесь пакет послуг Клюєвим становить понад 21% кредитного портфеля державної фінустанови.

Коли і це не допомогло, Клюєви почали банкрутувати завод [напівповідників].

Сьогодні завод напівпровідників разом із іншими клюєвськими активами може відійти китайцям з CNBM — компанія претендує на все майно Activ Solar в Україні в рахунок несплачених боргів. Її президент Джейсон Джанг раніше заявляв, що CNBM отримала контроль над активами в середині 2014‑го саме в рахунок погашення товарного кредиту перед нею.

Джанг підтвердив, що компанії належать усі активи Activ Solar в Україні. Будь‑яких планів щодо заводу напівпровідників у CNBM немає, як і зв`язків з Клюєвими, стверджує він.

Джерело в Ощадбанку, яке опікується кредитом банку для сонячних електростанцій, запевнило: в документах більшості юросіб, які фігурують у цій справі, кінцевим власником значиться CNBM. Вона ж і обслуговує кредит.

В Антимонопольному комітеті розповіли, що в листопаді 2015‑го дозволили китайцям купити клюєвські сонячні електростанції.

У реєстрі юросіб у чотирьох з десяти станцій у списку засновників дійсно вказана CNBM, але не материнська фірма, а її сінгапурський підрозділ», - констатувало НВ.

Додамо, що раніше в Ощадбанку публічно заявляли, що обсяг виданих ним кредитів у Криму під сонячні проекти Клюєвиї складав понад 7 млрд грн (причому частину відповідної заборгованості, як писав Finbalance, Ощадбанк намагається стягнути з держпідприємства "Енергоринок").

У жовтні група "Актив Солар" спростовувала інформацію Ощадбанку про борги групи перед ним, також заперечувалися зв`язки з Клюєвими.