Ощадбанк не зміг у Вищому госпсуді закрити справу про банкрутство "Урожая"

Все про економіку та фінанси

22 лютого Вищий господарський суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Ощадбанку та лишив без змін ухвалу Госпсуду Вінницької області від 22.08.2016, підтверджену постановою Рівненського апеляційного госпсуду від 08.11.2016, якою було порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ "Торгівельна компанія "Урожай", введено процедуру розпорядження майном боржника, визнано вимоги ініціюючого кредитора "Укргазбанку" до боржника в сумі 14,9 млн грн.

Ощадбанк просив ВГСУ прийняти нове рішення, яким відмовити Укргазбанку в порушенні справи про банкрутство боржника та припинити провадження у справі.

Однак ВГСУ назвав безпідставними та необґрунтованими доводи Ощадбанку, що підстав для порушення провадження у справі про банкрутство немає (Ощад посилався на те, що вимоги Укргазу повністю забезпечені заставою майна).

«Господарські суди в даному випадку дійшли правомірного висновку, що вимоги ініціюючого кредитора не забезпечені заставою майна боржника, оскільки предмет іпотеки належить на праві власності ТОВ "Девелопмент-Граунд", а не ТОВ "Торгівельна компанія "Урожай", що підтверджується умовами кредитного договору № 2063/2-Ю від 20.01.2012 року (п. 2.1) та договору іпотеки № 1 від 20.01.2012 року (п. 2.1). При цьому судами встановлено відсутність фактичного задоволення вимог ПАТ "Укргазбанк" за рахунок предмету іпотеки в межах іншої справи», - йдеться в постанові Вищого госпсуду.

Як писав Finbalance, 25 листопада Госпсуд Вінницької області поновив провадження у справі про банкрутство ТОВ "Торгівельна компанія "Урожай" (входить у Lauffer Group – найбільшого виробника хліба в Україні; основний бенефіціар – Олександр Лещинський) планував у січні розглянути заяви Ощадбанку про визнання його кредиторських вимог до боржника та включення до реєстру вимог кредиторів вимоги на 2,16 млрд грн; Дельта Банку – на 304 млн грн; ПУМБ – на 881 млн грн; Кредит Дніпро – на 493 млн грн; Сбербанку (у судових матеріалах сума не вказувала; про інші його боргові вимоги до Lauffer Group, у т.ч. втрату заставного майна див. тут).

Про конфлікт Ощадбанку довкола Lauffer Group (і «Креатива») з Укргазбанком читайте тут, а зі Сбербанком – тут.