Ощадбанк на пільгових умовах реструктуризував мільярдні кредити родичу Медведєва?

Все про економіку та фінанси

За даними газети «Дзеркало тижня. Україна», Ощадбанк на пільгових умовах нібито реструктуризував кредити на суму близько 20 млрд грн. для компаній, нібито пов’язаних з власниками бізнес-комплексу Gulliver та банку «Михайлівський», фронтменом яких нібито є бізнесмен Віктор Поліщук (за неофіційними даними ЗМІ та нардепів, його дружина – племінниця дружини російського прем’єра Дмитра Медведева).

Відповідну інформацію журналісти газети озвучили в інтерв’ю з главою правління Ощадбанку Андрієм Пишним.

За даними журналістів (цитата), «номінальна ставка за цими кредитами уже після їхньої реструктуризації становить лише 9% річних у гривні при загальній заборгованості близько 8 млрд. І це тільки щодо "Гуллівера", тоді як сума загальних зобов`язань групи пов`язаних компаній доходить до 20 млрд. При ринкових ставках, що доходять до 30% річних, там навіть ці 9% не платяться, разом щось близько 0,5% виходить».

«Чому люди, які стоять за паном Поліщуком, можуть купувати місця в різних передвиборних списках БЮТ оптом і вроздріб, але не можуть платити за кредитами? Ви ж розумієте, що в цьому разі можна вже вас запідозрити у змові з минулою владою, зі спадком якої ви нібито спробували розібратися перевірками та іншим? <…> Поправте нас, якщо ми не праві», - звернулися представники редакції «Дзеркало тижня. Україна» до А. Пишного.

Ось що він відповів:

«Є речі, які я не можу коментувати через банківську таємницю. У чому відмінність між політиком і головою правління банку? Політик може говорити будь-що. Я ж обмежений чіткими нормативними вимогами: банківська таємниця розголошується тільки за рішенням суду або за згодою клієнта.

<…> За всієї поваги не можемо навіть частково розголосити. Здогадами ми також не можемо керуватися. Банк зобов`язаний знати свого клієнта до кінцевого бенефіціара. І відповідні процедури нами проведено.

<…> Доведеться повторити ще раз: я не можу коментувати речі, які належать до банківської таємниці.

<…> Першу частину запитання [щодо БЮТ] з радістю переадресую пану Поліщуку та з інтересом вислухаю його відповідь.

Що ж до підозр у змові з минулою владою.

Ви помиляєтеся, і мені немає в чому виправдовуватися. Мабуть, навіть не припускаєте думки, що ми діємо виключно в інтересах банку та його вкладників, обдумано й виважено. У цьому конкретному й дуже непростому випадку — тим паче! Немає мети похвастатися релізом про досягнення й комусь догодити, є завдання знайти та реалізувати правильне рішення. Результат — от що важливо», - зауважив А. Пишний.

Додамо, що раніше окремі ЗМІ пов’язували банк "Михайлівський" у т.ч. з екс-міністром доходів і зборів О. Клименком, хоча в самій фінустанові це спростовували (офіційний перелік власників фінустанови, яким оперує НБУ, див. тут).

Крім того, компанія В. Поліщука «Екосіпан» хотіла придбати в Олександра Януковича «Всеукраїнський банк розвитку» (наразі - на ліквідації).