Ощадбанк може постраждати через конфлікт довкола спадщини Єремеєва

Все про економіку та фінанси

Відповідно до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 3 липня, Печерське управління поліції ГУНП у м. Києві проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні №12018100060002418 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу, за фактом підроблення невстановленою особою довіреності, яку було посвідчено приватним нотаріусом Луцького міського нотаріального округу та надано до Ощадбанку як згода на укладення договору поруки та додаткових договорів до них.

Згідно з судовими матеріалами, постановою слідчого від 18.06.2018 визнано потерпілим, зокрема, ТОВ «ВОГ Трейдинг».

Як зазначається, 18.08.2014 на підставі договору кредитної лінії №124/48-1 ТОВ «ВОГ Трейдинг» отримало кредит від Ощадбанку на 20 млн дол.

При цьому згадується публікація в ЗМІ, що за даними Тетяни Єремеєвої - вдови покійного Ігоря Єремеєва (загинув у 2015 році; як повідомлялося, через нещасний випадок; був одним з бенефіціарів групи “Континіум”, яка контролює у т.ч. мережу АЗС WOG), вона не давала своєї згоди (шляхом підпису відповідних документів) на взяття І. Єремеєвим зобов’язань поруки перед Ощадбанком, при тому що документація була завірена нотаріусом. "Була підробка документів, була підробка вчинення нотаріальної дії", - зазначила Т. Єремеєва у коментарі тележурналістам.

У держреєстрі бенефіціарами ТОВ «ВОГ Трейдинг» вказані Степан Івахів, Сергій Лагур та діти покійного Ігоря Єремеєва - Роман і Софія.

У 2017 році Тетяна Єремеєва запевняла, що співвласники групи «Континіум» - бізнесмен Сергій Лагур і нардеп Степан Івахів – не допускають спадкоємців Ігоря Єремеєва ні до управління бізнесом, ні до прибутку, який він генерує. Водночас ще в 2015 році Степан Івахів публічно підкреслював, що “для спадкоємців [Ігоря Єремеєва] абсолютно ніяких ризиків немає”.

Додамо, що згаданий вище договір кредитної лінії №124/48-1 від 18.08.2014 від 18.08.2014 фігурував у матеріалах карного провадження №42017101060000207 щодо можливих зловживань при здійсненні Ощадбанком ІТ-закупівель.

Відкидаючи відповідні звинувачення, Ощадбанк в офіційній заяві звертав увагу, що в рамках цієї справи суд надавав дозвіл правоохоронцям на вилучення оригіналів договорів поруки, укладених між банком і поручителем за кредитом.

“Вилучення цих документів унеможливить в подальшому для банку звернення до власників ТОВ «ВОГ Трейдинг» щодо виконання ними зобов’язань по вказаним договорам поруки. 11.04.2018 р вказана ухвала суду була відкликана з банку без виконання згідно до листа з прокуратури”, - повідомлялося в заяві Ощадбанку.

Про боргові спори ліквідатора банку "Форум" з групою "Континіум" читайте тут і тут.