Ощадбанк банкротить скандальний «Хліб Інвестбуд»

Все про економіку та фінанси

Згідно з держреєстром судових рішень, Ощадбанк виступив ініціатором банкрутства ТОВ «Хліб Інвестбуд». Держбанк намагається стягнути з компанії понад 400 млн грн. Враховуючи ж боргові «заявки» інших кредиторів, загальний обсяг її зобов’язань може наблизитися під 0,5 млрд грн.

Нагадаємо, що ХІБ – зернотрейдер, який за минулої влади «на диво» дуже швидко посів одні з провідних позицій на ринку. Зокрема, в 2011 році він неочікувано отримав від держави левову частку квот на експорт пшениці й кукурудзи, лишивши «з носом» багатьох відомих зернотрейдерів.

Компанію пов’язували з екс-міністром агрополітики Присяжнюком та «авторитетним» нардепом Іванющенком (вони це спростовували). Номінально підприємство свого часу навіть було напівдержавим (понад половина "статутника" належала «Хлібу України»), але поступово держчастка була розмита, а в ній з’явилися офшори, від яких нитки тягнулися, зокрема, до російської держкорпорації «Внєшекономбанк».

Сьогодні найбільша частка в ХІБі належить кіпрській «Алдзас Інвестментс ЛТД», яка, до слова, також є власником «ДПЗКУ-МТС» - колись дочірньої структури Державної продовольчо-зернової корпорації (яка в свою чергу була створена на базі згаданого «Хліба України»).

Наприкінці липня господарський суд м. Києва виніс ухвалу про арешт грошових коштів ДПЗКУ-МТС на понад 32 млн грн. в забезпечення позову ТОВ «Рант» проти підприємства для стягнення відповідної суми. У своєму клопотанні позивач звертав увагу, що із «ДПЗКУ-МТС» за іншими судовими рішеннями належить стягнути майже 72 млн. грн., «а також наявні задоволені заяви відповідача про розстрочку виконання судових рішень, що підтверджують факт неспроможності відповідачем погасити всю підтверджену судами заборгованість». Суд клопотання задовольнив.