Окупація Криму обійдеться російським платникам податків майже в 20 млрд дол.

Все про економіку та фінанси

Учора на нараді в віце-прем`єра РФ Д. Козака була узгоджена федеральна цільова програма (ФЦП) з розвитку «Кримського федерального округу», вартість якої з 2015 по 2020 рік складе 658 млрд руб. Місцеві огани влади Криму будуть лише замовниками об`єктів, що забезпечують «інтеграцію округу в економічний простір РФ», але не будівельниками. Про це пише «Коммерсант».

Як уточнюється, на будівництво двох мостових переходів від коси Тузла - 6,1 км і 1,4 км – планується витратити 247 млрд руб. За словами Д. Козака, попередні переговори про будівництво на федеральні гроші ведуться з консорціумами російських компаній за участю китайських та італійських партнерів. Ще 169,5 млрд руб ФЦП – це видатки на дорожнє будівництво в Криму і Севастополі. Решта 214,5 млрд руб – в основному витрати, які в звичайній практиці в РФ ведуться переважно через регіональні та муніципальні бюджети.

Приватні інвестиції в ФЦП не передбачені - фактично друга ідея програми полягає в п`ятирічної підготовці півострова держінвестиціями до прийому можливих приватних інвестицій переважно з РФ і зняттю інфраструктурних обмежень в економіці регіону.

Третя "неявна" складова програми – до вересня 2014 року має бути підготовлений план приватизації регіональних об`єктів (в основному нерухомості) і освоєння незабудованих земель у Криму. Вчора ж Дмитро Козак констатував, що щодо проекту створення особливої економічної зони в Криму, розробленому Мінкриму, рішення не прийнято. Але прийнято рішення щодо зростання оподаткування у зв`язку з кримськими витратами, і воно негативне: бюджет готовий фінансувати ФЦП Криму, не вводячи "податків солідарності", тобто з поточних доходів.