Офіційно: ФГВФО ввів тимчасову адміністрацію у банк «Надра»

Все про економіку та фінанси

На підставі постанови правління НБУ про віднесення банку «Надра» до категорії неплатоспроможних виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення про введення тимчасової адміністрації в «Надру» з 06 лютого, повідомляє прес-служба ФГВФО.

Тимчасовим адміністратором призначено Стрюкову Ірину Олександрівну.

ТА запроваджено строком на три місяці з 06.02.2015 по 05.05.2015 включно.

Перші виплати вкладникам за договорами банківського вкладу (депозиту), строк дії яких закінчився, та за договорами банківського рахунку (поточні рахунки) розпочнуться ще під час дії тимчасової адміністрації. Зазначені виплати здійснюватимуться в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом гарантування банку з ринку, але не більше 200 тис. грн. Вклади в іноземній валюті будуть виплачені в національній валюті України за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком України на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку.

Як повідомили в НБУ, рішення про віднесення банку «Надра» до категорії неплатоспроможних було прийняте 05 лютого.

«Основна причина віднесення ПАТ “КБ “НАДРА” до категорії неплатоспроможних – недокапіталізація банку відповідно до вимог стрес-тестування та неприведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України», - йдеться в повідомленні регулятора.

Національний банк наголошує, що 99% усіх вкладників ПАТ “КБ “НАДРА” мають вклади в межах гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суми 200 тис. грн, «отже вони отримають свої вклади в повному обсязі. Частина клієнтів зі значними обсягами вкладів (близько 1% від усіх вкладників) отримають свої вклади лише в межах суми, гарантованої Фондом».

Загальний обсяг усіх виплат вкладникам ПАТ “КБ “НАДРА” становитиме понад 3,6 млрд. грн.

«Національний банк зазначає, що віднесення ПАТ “КБ “НАДРА” до категорії неплатоспроможних стало наслідком його нежиттєздатності ще з часу введення тимчасової адміністрації у 2009 році, призначення якої було викликано, зокрема, ризиковою діяльністю попереднього менеджменту на чолі з Гіленком І. В., який не забезпечив якісного управління банком та фактично довів його до банкрутства. Однак зусилля та заходи, що в подальшому вживалися менеджментом ПАТ “КБ “НАДРА” для покращення його діяльності та функціонування відповідно до встановлених нормативів, виявилися недостатніми в умовах фінансово-економічної кризи.

Відповідно до рекомендацій регулятора ПАТ “КБ “НАДРА” подавало плани капіталізації. Проте Національний банк не мав підстав вважати банк життєздатним, оскільки експертний аналіз цих планів засвідчував продовження генерування банком збитків у майбутньому. Крім того, можливість виконання планів капіталізації ставилася в залежність від реструктуризації раніше наданих Національним банком кредитів на пільгових умовах і на термін 10 років.

Таким чином, акціонери ПАТ “КБ “НАДРА” не підтвердили готовність надати реальну і оперативну фінансову підтримку установі, у тому числі для погашення боргів, отриманих попереднім акціонером, що призвело до подальшого погіршення фінансових показників діяльності банку та неможливості своєчасного виконання зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами», - йдеться в повідомленні НБУ.

Коментуючи це рішення, перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук наголосив, що “прийняття Національним банком вищезазначених умов капіталізації банку акціонерами означало б створення спеціальних умов на фінансовому ринку для одного учасника, однієї фінансової установи – ПАТ “КБ “НАДРА”, що не відповідає політиці регулятора щодо створення рівноправних та прозорих умов для всіх учасників ринку”.