Главу Банку Латвії затримало Бюро по боротьбі з корупцією

Все про економіку та фінанси

Президента Банку Латвії Ілмара Римшевича затримали в Ризі через кримінальний процес, повідомив у неділю прем`єр-міністр країни Маріс Кучінскіс, констатує BBC.

Прем`єр скликав позачергове засідання уряду на понеділок. Також своє позачергове засідання проведе Комісія з національної безпеки Сейму.

У своїй заяві Маріс Кучінскіс нічого не сказав про причини затримання пана Римшевича, але зазначив, що інформацію надасть антикорупційне відомство.

Бюро по запобіганню та боротьбі з корупцією та Державна поліція ситуацію поки не коментували. У бесіді з BBC представники антикорупційного відомства підтвердили, що тривають процесуальні дії, які стосуються Банку Латвії та його президента.

Міністр фінансів Дана Рейзнієце-Озола скликала термінову прес-конференцію щодо ситуації у фінансовому секторі Латвії.

"Можу запевнити, що фінансова система в Латвії стабільна. Те, з чим ми зараз стикаємося, - міжнародна криза репутації фінансового сектору. Вона спричинена ситуацією довкола банку ABLV, на яку серйозно звернули увагу американські колеги", - сказала очільниця мінфіну Латвії.

Претензії третьому за розміром активів латвійському банку, висловили представники Мережі щодо запобігання фінансових злочинів FinCEN (США). В офіційній заяві відомства зазначили, що діяльність ABLV пов`язують із ризиками відмивання грошей, корупцією на території Росії, України та збройною програмою Північної Кореї.

Раніше в латвійських ЗМІ пролунала інформація про те, що антикорупційне Бюро розпочало перевірку через можливе здирництво з боку представників латвійського сектора фінансового регулювання щодо представників іншого місцевого банку - Norvik banka.