Обсяг інвестицій в економіку через фондовий ринок упав на 23%, - НКЦПФР

Все про економіку та фінанси

Обсяг залучених інвестицій в економіку України через інструменти фондового ринку за січень-червень 2014 року становив 43,67 млрд грн., що на 13,09 млрд грн. менше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомляє НКЦПФР.

Як зазначають у держвідомстві, значні за обсягом випуски акції, які суттєво вплинули на загальну структуру зареєстрованих випусків акцій протягом цього періоду (5 млрд грн., шо на 16,5 млрд грн. менше, ніж торік) зареєстровано, насамперед, банками для збільшення статутного капіталу. Йдеться, зокрема, про ПАТ «Дельта Банк», ПАТ «Укрсоцбанк», ПАТ «Український іноваційний банк», ПАТ «Банк Національний кредит», ПАТ «Банк Кредит Дніпро», ПАТ «ПРАЙМ-БАНК», ПАТ «Банк Альянс», ПАТ «БМ Банк» та ПАТ «Платинум Банк».

За результатами торгів на організаторах торгівлі обсяг біржових контрактів з цінними паперами впродовж січня-червня 2014 року становив 215,94млрд грн, що на 16,96% (або на 31,28 млрд грн) більше, ніж торік у цей період.

Найбільший обсяг торгів за фінансовими інструментами на організаторах торгівлі зафіксовано з держоблігаціями України – 186,31 млрд грн (86,28% від загального обсягу біржових контрактів) та облігаціями підприємств – 13,72 млрд грн (6,35% від загального обсягу біржових контрактів на організаторах торгівлі у січні-червні 2014 року).