ОТП Банк: як один з лідерів на ринку по валютним заробіткам отримав один з найбільших сукупних збитків

Все про економіку та фінанси

Згідно з даними фінансової звітності ОТП Банку, його позитивний результат від операцій з іноземною валютою за 9 місяців поточного року становив 980,8 млн грн. (у ІІІ кварталі – 796,1 млн грн), що є третім показником у банківській системі.

Водночас результат банку від переоцінки іноземної валюти за три квартали становив 721,9 млн грн (у ІІІ кварталі – 715,8 млн грн). Очевидно, що однією з причин цього стала коротка валютна позиція цієї кредитно-фінансової установи: на 01 жовтня його валютні зобов’язання перевищували валютні активи на 1,74 млрд грн.

Збиток ОТП Банку за 9 місяців поточного року склав 1,3 млрд грн. (у ІІІ кварталі – 315,8 млн грн), що є найбільшим показником серед банків у ІІ групі класифікації НБУ («великі») та 5-им серед усіх учасників ринку (більше – лише в Укрексімбанку, Укрсоцбанку, Актив-банку, Райффайзен Банку Аваль).

Одна з ключових передумов для негативного фінансового результату банку – значні відрахування до резерву під знецінення кредитів та коштів в інших банках: за три квартали вони становили 2,54 млрд грн (у ІІІ кварталі – 543,9 млн грн).

На кінець вересня рівень покриття резервами кредитного портфелю юросіб в ОТП Банку був одним з найвищих серед банків ІІ групи – 24,5%, по фізособам – 34,6%.

Зауважимо, що більш сумлінний підхід до формування резервів під проблемні активи в цілому характерний для банків із західним капіталом. Як наслідок, вони під час кризи в основному (але не завжди) фіксують більші збитки, аніж, наприклад, фінустанови з українським та російським капіталом, які часто-густо утримують від адекватного формування резервів.

Додамо, що обсяг валютних депозитів фізосіб в ОТП Банку за підсумками ІІІ кварталу скоротився на 20,2 млн дол (-5,8%), а за три квартали поточного року – на 78,9 млн дол (-19,3%). Водночас портфель гривневих вкладів населення у фінустанові в липні-вересні збільшився на 175,9 млн грн. (+6,3%), а за січень-вересень – на 800,7 млн грн. (+37,2%).

Чи зможуть банки витримати війну читайте тут.

Рейтинг ТОП-банків по відтоку депозитів населення див. тут.

Рейтинг ТОП-банків по ліквідності див. тут.

Рейтинг найбільш збиткових і прибуткових банків див. тут.

Рейтинг банків по заробіткам і збиткам на валютних операціях див. тут.

На яких умовах банки кредитують бізнес читайте тут.

Чи видають банки кредити на придбання авто й житла читайте тут.

Про фінансовий стан UniCredit Bank читайте тут.

Про фінансовий стан банку ПУМБ тут.

Про фінансовий стан «Дельта Банку» читайте тут.

Про фінансовий стан Приватбанку читайте тут.

Про фінансовий стан банку «Надра» читайте тут.

Про фінансовий стан "Альфа-банку" читайте тут.

Про фінансовий стан «Сбербанку Росії» читайте тут.

Про фінансовий стан «Укрексімбанку» читайте тут.

Про фінансовий стан «Ощадбанку» читайте тут.

Про фінансовий стан «Райффайзен Банку Аваль» читайте тут.

Про фінансовий стан банку «Фінанси та кредит» читайте тут.

Про фінансовий стан Укргазбанку читайте тут.

Про фінансовий стан Укрсиббанку читайте тут.

Про фінансовий стан ВТБ Банку читайте тут.

Про фінансовий стан «Промінвестбанку» читайте тут.