ОТП Банк каже, що продав борги "Інтерпайпа" Пінчука з дисконтом 75-80%

Все про економіку та фінанси

ОТП Банк продав права вимоги по проблемному кредиту, виданому холдингу "Інтерпайп" бізнесмена Віктора Пінчука, розповів глава правління фінустанови Тамаш Хак-Ковач, пише "ЛігаБізнесІнформ".

«У цьому році ми закінчили розпродаж проблемних активів - вже позбулися всіх, з ким неможливо домовитися - сказав банкір. - Борг Інтерпайпу продали з дисконтом десь 75-80%».

Банк не відстежував покупця на предмет пов`язаності з боржником, зазначив Хак-Ковач. «Нас це не цікавить, головне - ціна», - пояснив він.

За словами банкіра, рівень NPL (non-performing loans - кредити, які не обслуговуються, - ред.) в ОТП Банку становить 30% усього кредитного портфеля.

«Подальше зниження буде дуже поступовим, але тут потрібно уточнювати, що за МСФЗ 9 вважаються не тільки кредити в дефолті 90+ днів, але і нормальні - реструктуризовані клієнти, - розповів Хак-Ковач. - У нас в більшості випадків в цих NPL сидять вже врегульовані кредити: як зарезервовані, так і ті, хто вже платить».

У 2013 році ОТП Банк відкрив кредитну лінію Інтерпайпу на $10 млн. В останні роки компанія повністю не обслуговувала цей кредит.

До складу групи "Інтерпайп" входять найбільші виробники трубної продукції в Україні Нижньодніпровський трубний завод, Новомосковський трубний завод, Нікопольський завод безшовних труб, а також Нікопольський завод феросплавів. Корпорацію контролює бізнесмен Віктор Пінчук.

Про борги "Інтерпайпа" перед іншими кредиторами див. тут.

Про потребу банку "Кредит Дніпро" (підконтрольний В. Пінчуку) в покритті дефіциту капіталу за результатами стрес-тесту на 2,1 млрд грн - тут.