Nielsen: індекс споживчої довіри в Україні зростає п`ятий квартал поспіль

Все про економіку та фінанси

Індекс споживчої довіри в Україні зростає п`ять кварталів поспіль: за підсумками четвертого кварталу 2017 року він сягнув 61 пункту, що на 3 пункти вище, ніж у третьому кварталі 2017 року, і на 9 пунктів вище, ніж у четвертому кварталі роком раніше, йдеться в квартальному дослідженні компанії Nielsen, пише "Інтерфакс-Україна".

"Споживачі стали сміливішими у витратах, водночас ми бачимо, якими вимогливими вони стали у виборі товарів, послуг або брендів", - наведено в повідомленні коментар генерального директора Nielsen в Україні та Білорусі Вайоса Діморагаса.

За його словами, маючи обмежений бюджет, споживачі хочуть вражень і позитивних емоцій від покупок, Інтернет допомагає їм зробити правильний вибір перед купівлею.

Індекс обчислюється за трьома показниками: оцінка споживачами перспектив на ринку праці в найближчі 12 місяців, рівень фінансового благополуччя в найближчі 12 місяців, готовність витрачати гроші зараз.

Збільшення індексу споживчої довіри в четвертому кварталі 2017 року порівняно з третім кварталом того самого року пояснюється поліпшенням показників за всіма трьома індикаторами.

Згідно з документом, абсолютна більшість українців надалі вважає, що країна перебуває в стані кризи, при цьому кількість таких трохи збільшилася: 93% - у четвертому кварталі-2017 проти 92% - у третьому кварталі-2017.

Кількість споживачів, що вважають, що країна не вийде з кризи в найближчі 12 місяців, знизилася до 66% наприкінці 2017 року із 74% кварталом раніше.

На першому і другому місцях у списку занепокоєнь українців, як і раніше, переживання щодо зростання тарифів на комунальні послуги та війна: цим занепокоєні 29% і 28% споживачів, відповідно. До топ-5 причин для переживань також потрапляє зростання цін на продукти харчування, економіка та здоров`я, йдеться в дослідженні.

Відповідно до нього, у 26% українських споживачів не залишається вільних коштів після купівлі товарів першої необхідності. Ті, у кого вони залишаються, витрачають вільні гроші на новий одяг (37%), роблять заощадження (29%), розважаються поза домом.

Значення індексу вище 100 пунктів свідчить про переважання в країні оптимістів, нижче 100 пунктів — песимістів, а значення в 100 пунктів — про рівновагу між оптимістичними та песимістичними очікуваннями від майбутнього.

Nielsen входить до списку S&P 500, здійснює вимірювання більш ніж у 100 країнах світу.