Найбільший кредитор України не готовий на списання частини боргу

Все про економіку та фінанси

Після того, як вчора глава Мінфіну Росії А. Силуанов заявив, що РФ очікує повного погашення Україною євробондів до грудня поточного року, вартість українських суверенних паперів знизилася нижче 42 центів за долар номіналу, повідомляє Bloomberg.

Також агентство посилається на джерела газети Financial Times, які запевнили, що Franklin Templeton як найбільший приватний кредитор України (контролює зобов’язання на суму близько 7 млрд дол) не погодиться на «стрижку» - списання частини основної суми заборгованості.

При цьому Lutz Roehmeyer – представник Landesbank Berlin Investment GmbH висловив думку, що Україні потрібно буде творчо підійти до врегулювання питання, якщо великі держателі боргу будуть протидіяти «стрижці». За його словами, поліпшення стійкості боргу можна досягти і за рахунок зниження купону та відтермінування погашення на термін більше 5 років.

Нагадаємо, як заявляла глава Мінфіну Наталя Яресько, уряд України сподівається на те, що реструктуризація зовнішнього боргу буде включати «стрижку» (списання частини основної суми заборгованості), а також розширення терміну погашення боргів і зниження купону по єврооблігаціям. 

За словами українського урядовця, крім суверенних зобов’язань, з боку офіційного Києва буде намагання реструктуризувати ще борги, зокрема, Укрексімбанку (який 27 квітня має погасити євробонди на 750 млн дол), Ощадбанку, м. Києва, Фінінпро (на 1,8 млрд дол. із погашенням в 2017-2018 рр).