Приватбанк і націоналізація: Лещенко – про погрози Коломойському

Все про економіку та фінанси

Згідно з інформацією нардепа Сергія Лещенка, «на сьогодні Коломойського намагаються залякувати сценарієм націоналізації Приватбанку нібито на вимогу американців, натомість пропонуючи домовитися».

«У свою чергу Коломойський, розуміючи, що його розкуркулювання може стати новим "національним проектом", вибудовує оборону. Його головна опора - не стільки група Відродження, що рятує коаліцію голосами, скільки Народний фронт і міністр Арсен Аваков, який посилає сигнали про можливі протести збройних батальйонів проти влади Порошенка», - запевняє С. Лещенко.

Довідково

На початку червня Президент Петро Порошенко під час прес-конференції заявив, що однією з тем однієї з останніх його зустрічей з Ігорем Коломойським було питання Приватбанку та, зокрема, дотримання фінустановою нормативів НБУ.

«Ніяких загроз щодо існування Приватбанку не існує. Ліквідність банку достатня. Мова йшла про те, щоб виконувати нормативи Національного банку. Чому це відбувається? Тому що стабільність банківської системи і здоров’я Приватбанку є в переговорах з МВФ», - зауважив глава держави.

Від Finbalance. У чинній наразі програмі співпраці між Україною та МВФ один з основних акцентів в питанні реформування банківського сектору робився на необхідності вирішення проблеми інсайдерських кредитів, яка, як відомо, вважається актуальною для Приватбанку. Можливо, згадка про "вимоги американців" (реальні чи вигадані) пов`язана саме з цим чинником. 

Про економічні ризики націоналізації Приватбанку читайте тутПро борги Приватбанку перед НБУ – тут і тутПро докапіталізацію Приватбанку – див. тутПро фінансові показники Приватбанку (в т.ч. кредитування компаній, пов’язаних з групою «Приват») – тут і тут.