Нацбанк: падіння економіки в 2015 році дещо гальмуватиме інфляцію

Все про економіку та фінанси

У поточному році монетарна політика НБУ буде спрямована на поступове зниження інфляційного тиску шляхом дотримання кількісних монетарних орієнтирів, забезпечення додатного рівня реальних процентних ставок відносно прогнозованої базової інфляції та стабілізації ситуації на валютному ринку. Це сприятиме відповідному зниженню девальваційних та інфляційних очікувань, які значною мірою обумовлюють динаміку інфляційних процесів. Про це йдеться в матеріалах Нацбанку до парламентських слухань, які відбулися в середу.

«Додатковими факторами зниження інфляції стануть: обмежений тиск з боку попиту внаслідок низької економічної активності, високого рівня безробіття, зниження реальних доходів, уповільнення кредитної активності та зниження світових цін на нафту.

Водночас факторами, що стримуватимуть швидкість зниження інфляції, будуть ефекти девальвації останніх місяців, а також подальше наближення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня. Саме ці фактори забезпечуватимуть вагомий внесок в інфляцію, а швидкість доведення тарифів на послуги ЖКГ до рівня покриття собівартості визначатиме профіль інфляції в найближчі роки. Потенційне запровадження додаткового збору на імпортні товари також стримуватиме зниження інфляції.

За таких умов споживча інфляція в 2015 році може становити близько 24%, тоді як базова інфляція знизиться до рівня 18-19%. Повернення споживчої інфляції до однознакового рівня очікується вже в 2016 році», - констатують в НБУ.