Насіров хоче урізати штат ДФС на 30%, Яресько бачить потенціал для 50%

Все про економіку та фінанси

Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров планує скоротити штат відомства на 30%. Про це він заявив у середу під час презентації проекту інституційної реформи в ДФС, пише «Укрінформ».

«На першому етапі після запровадження змін ми зможемо оптимізувати штат, чисельність фіскальної служби десь на 10%, а протягом наступних 10 місяців ми будемо намагатись оптимізувати структуру ще на 10%... Нам треба ще десь рік, щоб довести структуру до, можливо, 30% (скорочення - ред.), але після запровадження електронних сервісів», - зауважив Насіров.

При цьому, пропонує в рамках реформування ввести три додаткові посади своїх заступників.

"Нам для ефективного виконання своїх функцій необхідно вводити ще кілька заступників. Я думаю, у нас всього їх буде п`ять. Ми вже подали законодавчі зміни для того, щоб уряд своїм рішенням могло пропонувати для голови ДФС мати п`ять заступників, які будуть відповідати за функціональними напрямками", - заявив Насіров.

За його словами, діяльність ДФС буде розділена на п`ять функціональних напрямів.

Разом з тим як пише РБК-Україна, міністр фінансів Наталія Яресько зазначив, у ДФС можуть удвічі скоротити штат співробітників завдяки використанню ІТ-систем.

Також вона анонсувала в рамках фіскальної реформи об`єднання сервісів ГФС, податкову й митну системи оцінки ризиків, функцій податкового і митного аудиту, демілітаризацію податкової міліції, створення системи перехресного контролю та внутрішнього аудиту.