Нардепи: НКРЕКП вирішила, що "Роттердам+" буде працювати до липня-2019

Все про економіку та фінанси

Нацкомісія держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг прийняла рішення скасувати т.зв тариф на електроенергію "Роттердам+" тільки з липня 2019 року, повідомив нардеп Єгор Соболєв, пише "БізнесЦензор".

На сьогоднішньому засіданні Нацкомісія прийняла рішення про скасування постанови 289 "Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії", більш відомого під назвою "Роттердам+".

При цьому рішення про скасування "Роттердам+" вступить в силу з початком дії нового ринку електроенергії.

"Комісія з регулювання енергетики скасувала правило "Роттердам+", за яким ми всі платимо за електроенергію стільки, як ніби вугілля для виробництва привезений з Роттердама", - повідомляє Соболєв.- Рішення вступить в силу з 1 липня 2019 року. Коли всі правила встановлення оптових цін на електроенергію і так зміняться відповідно до нового закону".

"Оновлений склад НКРЕКУ легалізував і благословив" Роттердам+" до липня 2019 року. З наших з вами кишень витягнуть ще як мінімум 12 млрд гривень, з яких 10 підуть в персональну кишеню Ахметова", - додає нардеп Вікторія Войціцький.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко 8 червня 2017 року підписав закон "Про ринок електроенергії". Документ набрав чинності 11 червня після офіційного оприлюднення в газеті "Урядовий кур`єр".

Закон "Про ринок електроенергії" передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу вперед", внутрішньодобовий  ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Постановою НКРЕКП №289 від 3 березня 2016 року в ціну виробленої українськими теплоелектростанціями електроенергії була закладена вартість вугілля по так званій формулі "Роттердам+", яка розраховується виходячи з цін на вугілля в порту Роттердама і вартості його доставки в Україну.

70% теплової генерації сконцентровано в компанії ДТЕК, що належить Рінату Ахметову.