Дзензерський: держбанки готові на реструктуризацію боргів групи "Веста"

Все про економіку та фінанси

Нардеп Денис Дзензерський (заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності, входить у фракцію "Народний фронт") у коментарі для програми «Наші гроші» (24 канал) заявив, що за його інформацією, «держбанки погоджуються на реструктуризацію та санацію групи компаній «Веста».

У сюжеті журналісти вказують, що серед кредиторів «Вести», яку контролює родина Дзензерських, був у т.ч. Укрексімбанк та Приватбанк, а також банк "Форум" та ВіЕйБі Банк, якими "опікується" Фонд гарантування.

Представник ВТБ Банку Олександр Кунець заявив, що ця група має зобов’язання по тілу кредитів та відсоткам на суму близько 300 млн дол., а поручителем є в т.ч. Д. Дзензерський.

Сам нардеп у сюжеті стверджує, що не є поручителем і написав заяву в правоохоронні органи щодо фальсифікації відповідних порук [08 серпня ВТБ Банк заявив, що Д. Дзензерський може сприяти відкриттю карної справи щодо члена правління банку С. Громова для тиску на банк, - ред.].

Як писав Finbalance, у судових матеріалах фігурувала інформація про боргові зобов’язання компанії з групи «Веста» перед Укрексімбанком на 1,2 млрд грн.

Відповідно ж до ухвали Печерського райсуду м. Києва від 12.04.2017, ГПУ проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017000000000982 від 28.03.2017 за фактом умисного невиконання рішень суду Денисом Дзензерським.

Згідно з судовими матеріалами, нардеп був поручителем по низці кредитів ВТБ Банку для компаній, пов’язаних з групою «Веста». Як зазначається, через неповернення боргів банк звернувся до Бабушкінського райсуду м. Дніпропетровська з низкою позовів про стягнення з Д. Дзензерського вказаної заборгованості, які були задоволені. Суд вирішив стягнути з відповідача 2,96 млрд грн. Проте, як констатувалося, ці рішення не виконуються.

У липні генпрокурор Юрій Луценко повідомляв, що є інформація про недостовірні дані Д. Дзензерського (входить у фракцію «Народний фронт») в його декларації про доходи. «Депутат не показав свої фінансові зобов`язання на суму близько 2 або 3 млрд грн», - констатував Ю. Луценко.

Керівник САП Назар Холодницький повідомляв, що вніс генпрокурору для узгодження подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Д. Дзензерського.