Нафтогаз змінив керівника Укртранснафти, Коломойський каже, це рейдерство

Все про економіку та фінанси

За повідомленням прес-служби «Нафтогазу», наглядова рада ПАТ «Укртранснафта» (100-відсотковим власником підприємства є саме НАК, - ред.) ухвалила рішення щодо відсторонення Олександра Лазорка від здійснення повноважень голови правління товариства з 19 березня 2015 року. При цьому, як зазначається, було обрано Юрія Мірошника особою, яка тимчасово здійснюватиме повноваження голови правління «Укртранснафти» до 10 серпня 2015 року.

За повідомленнями ЗМІ, вчора Ю. Мірошник (за деякими даними – екс-співробітник луганського СБУ) на нове робоче місце прибув у супроводі невідомих людей. О. Лазорко при цьому «забарикадувався» на підприємстві, ставлячи під сумнів легітимність свого відсторонення. Згодом до «Укртранснафти» прибули група народних депутатів, які представляють інтереси різних груп впливу у владі, а також, зокрема, І. Коломойський – глава Дніпропетровської ОДА, людиною якого вважається О. Лазорко.

Після завершення нічних «консультацій» І. Коломойський вийшов до журналістів і назвав ці події рейдерством, ставляючи знову ж таки під сумнів легітимність відсторонення О. Лазорка з посади. Також він запевнив, що до процесу зміни керівництва «Укртранснафти» були залучені, зокрема, російські диверсанти, а також представники однієї зі столичних охоронних компаній, яка нібито пов’язана з одним з керівників парламентської фракції «Блоку Петра Порошенка» І. Кононенком, який є партнером Президента П. Порошенка по бізнесу (зокрема, по Міжнародному інвестиційному банку - див. нижче).

При цьому спілкуються з журналістами, І. Коломойський був, скажімо так, більш ніж емоційним та вважав за можливе й доцільне використовувати нецензурну лексику та робити особисті випади на адресу журналіста «Радіо Свобода». Відео можна продивитися тут.

У коментарях ЗМІ І. Кононенко інформацію про свою причетність до зміни керівництва "Укртранснафти" безпідставною та пов`язав словами І. Коломойського з позицією фракції БПП при голосуванні за законопроект про зниження кворуму для проведення зборів акціонерів до 50%+1 акція, що позбавило групу "Приват" контролю над "Укрнафтою".

Як заявив сьогодні міністр внутрішніх справ А. Аваков, "Укртранснафта" була взята під охорону МВС, а "конфлікт менеджерів, депутатів вичерпано і перенесено у площину юридичних рішень".