Нафтогаз вважає свій борг перед Укрнафтою в 26 разів меншим, ніж каже Коломойський

Все про економіку та фінанси

«Нафтогаз» оцінює своє зобов’язання перед «Укрнафтою» за спожитий населенням газ за період 2006-2011 років за цінами, встановленими НКРЕКП на відповідні періоди у сумі 3 753 мільйони гривень за 10,1 мільярдів кубічних метрів природного газу. Про це йдеться в консолідованій фінансовій звітності НАКу за 2012-2013 рр., підготовленій за міжнародними стандартами фінансової звітності.

«ПАТ „Укрнафта” („Укрнафта”) є одним із найбільших виробників природного газу в Україні, на 50% знаходиться у власності держави через Компанію і має продавати увесь видобутий газ Компанії, як визначено у поточному законодавстві України.

Протягом періоду 2006-2011 років угоди на продаж газу між Укрнафтою та Компанією не було укладено, а також не було укладено угоди на зберігання газу між Укрнафтою та Укртрансгазом. Оскільки споживання природного газу являє собою безперервний процес, а у населення є чинні угоди на постачання природного газу, підстав дляпереривання постачання газу немає.

Компанія заявила про своє право укладати угоди про продаж газу через суд. Водночас, Укрнафта подала позов до суду про те, що ціна продажу, встановлена НКРЕКП, не є справедливою ціною і що необхідно встановити вищу ціну. Укрнафта також подала ряд позовів проти Укртрансгазу та Компанії за право власності на природний газ.

«Нафтогаз» оцінює своє зобов’язання перед «Укрнафтою» за спожитий населенням газ за період 2006-2011 років за цінами, встановленими НКРЕКП на відповідні періоди у сумі 3 753 мільйони гривень за 10,1 мільярдів кубічних метрів природного газу», - йдеться в документі.

Нагадаємо, на днях І. Коломойський заявив, що НАК "Нафтогаз" заборгував компанії "Укрнафта" 100 млрд грн за 10,5 млрд кубів газу. За його словами, компанія "Укрнафта" виплатить кілька мільярдів гривень дивідендів і державі, і приватним інвесторам, якщо "Нафтогаз" поверне їй хоча б "5-6 млрд із 100 млрд боргу".