"Нафтогаз": постанова уряду вимагає підвищити газові тарифи для населення з 1 травня на 15%

Все про економіку та фінанси

НАК «Нафтогаз України» звернулась до Кабінету Міністрів з проханням скасувати затверджене ним Положення про покладення спеціальних обов’язків (ПСО), яке, яке, як зазначається, "вимагає підвищення ціни на газ для населення з 1 травня 2019 року, або внести відповідні зміни до нього", пише "БізнесЦензор".

Як констатується, це Положення (№867) визначає, що ціна Нафтогазу на газ для роздрібних постачальників газу для населення, виробників теплової енергії та інших захищених категорій споживачів з 1 травня 2019 року піднімається на 15% до рівня 7184,8 грн за 1000 куб. м (без урахування ПДВ та витрат на транспортування і розподіл).

При цьому ринкова ціна газу на травень, опублікована станом на 16 квітня Українською енергетичною біржею, становить 6800 грн за тис. куб. м з ПДВ, або на 27% нижче ціни, розрахованої згідно вимог Кабінету Міністрів.

НАК зауважує, що постанова №293, ухвалена урядом 03.04.2019, не звільняє Нафтогаз від зобов’язання виконувати чинну постанову №867, зважаючи на норми прямої дії статей 8 та 19 Конституції України. Вона також не накладає на Нафтогаз нові спеціальні обов’язки та не скасовує чинне Положення про ПСО.

Як пише liga.net, глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв в інтерв`ю для "ТСН" заявив, що НАК недоотримує понад 100 млрд грн через виконання покладених на Нафтогаз спеціальних зобов`язань.

Ще однією проблемою, що зумовлює фінансовий дефіцит, він назвав зобов`язання продавати газ через приватних посередників. "Вони вже заборгували нам близько $1,3 млрд. Ми очікуємо, що в цьому році приріст заборгованості цих компаній буде близький до $1 млрд", - зазначив глава Нафтогазу.

Третім фактором дефіциту фінансування в Нафтогазі вважають необхідність створити додатковий запас газу на випадок кризи. "Ми плануємо закупити на 3 млрд кубометрів, що більше в порівнянні зі звичайним обсягом. Крім того, ми заклали в фінансовий план виплату дивідендів державі в розмірі 90% від прибутку і погашення кредитів", - сказав глава Нафтогазу.

На його думку, всі ці фактори призводять до суттєвого фінансового дефіциту компанії.

"Цифра вимірюється десятками мільярдів гривень. Відповідно, нам, менеджменту, зараз треба приймати рішення: або ми готуємося до зими і закачуємо газ в підземку з тих коштів, які у нас є, але при цьому не нарощуємо видобуток українського газу, або ми не готуємося до зими і направляємо кошти на буріння і видобуток українського газу ", - підкреслив Коболєв.