"Нафтогаз" переписав проект фінплану на 2019 рік: вказує на "гострий дефіцит ліквідності"

Все про економіку та фінанси

Глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що НАК спрямував на розгляд уряду скоригований фінансовий план компанії на 2019 рік.

А. Коболєв звернув увагу на такі особливості скоригованого фінплану:

- документ складений з урахуванням збереження спецзобов’язань Нафтогазу постачати газ приватним збутам і виробникам тепла (ПСО) та, відповідно, очікуваного збільшення боргів цих контрагентів перед нами;

- у фінплані не закладено жодних компенсацій Нафтогазу за збитки, які компанія понесла, виконуючи спеціальні обов`язки і поставляючи газ на умовах, гірших за ринкові (при тому, що "право Нафтогазу на компенсацію передбачене законом «Про ринок природного газу» та підтверджено у суді");

- план реалізації газу складений за цінами та на умовах чинної постанови №867;

- фінансовий план враховує погашення у 2019 році кредиту Світового банку на суму EUR 395 млн;

- необхідність накопичення Україною до нового опалювального сезону близько 20 млрд куб.м. газу в ПСГ.

- документ також передбачає виплату Нафтогазом дивідендів в розмірі 90% від прибутку за 2018 рік (12,3 млрд грн), а також спрямування 2,7 млрд грн на встановлення індивідуальних лічильників газу для споживачів;

- в розрахунках та прогнозах використовується той самий курс гривні до долара, який передбачений у держбюджеті - 28,2 грн./дол.

"З урахуванням цих факторів Нафтогаз очікує отримати за результатами 2019 року чистий прибуток у розмірі 16 млрд грн, але матиме гострий дефіцит ліквідності.

Дефіцит коштів, що виникне у Нафтогазу, зумовлений низкою факторів (див. ілюстрацію) – компенсувати його плануємо за рахунок запозичень як на українському, так і на міжнародному ринку.

Важливо розуміти, що наразі кредитний портфель Нафтогазу скорочений до історичного мінімуму за останні 6 років, тому такі запозичення цілком допустимі.

Сподіваємося на розгляд скорегованого фінансового плану найближчим часом та фахову дискусію щодо реальних шляхів покриття фінансовго дефіциту компанії", - зазначив А. Коболєв.