"Нафтогаз" озвучив оцінку собівартості видобутку газу

Все про економіку та фінанси

Собівартість видобутку природного газу, включаючи капітальні вкладення і всі супутні витрати на розвиток видобутку для компанії «Укргазвидобування», що входить до складу групи НАК «Нафтогаз України», становить 250 доларів за тисячу кубічних метрів, заявив глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, пише УНІАН.

«Повна собівартість видобутку газу, без урахування кредитних коштів, яка враховує капітальні вкладення, кошти на розвиток, на буріння, землевідведення, але без урахування транспортування і податків - становить приблизно 250 доларів за тисячу кубічних метрів», - сказав він.

За словами Коболєва, у приватних компаніях собівартість видобутку природного газу ще вища.

Нагадаємо, «Укргазвидобування» в січні-вересні 2018 року скоротила чистий прибуток на 12,2% - до 21,2 млрд грн. Чистий дохід від реалізованої продукції за вказаний період збільшився на 1,2% - до 56,4 млрд грн.

Згідно зі звітом, чистий дохід від реалізованої продукції «Укргазвидобування» за вказаний період збільшився на 1,2% - до 56,42 млрд грн, а валовий прибуток скоротився на 9,47% - до 28,28 млрд грн.

За інформацією компанії, показник чистого прибутку менший, ніж минулого року, у зв`язку зі зростанням операційних витрат "Укргазвидобування" для виконання програми збільшення видобутку газу.

«Укргазвидобування» - найбільша газовидобувна компанія України, частка якої в загальному обсязі видобутку вуглеводнів в країні становить 70%. До складу компанії входять 4 газопромислових управління: «Шебелинкагазвидобування», «Полтавагазвидобування», «Харківгазвидобування» і «Львівгазвидобування».

100% акцій компанії належать НАК «Нафтогаз України».