Нафтогаз каже, що не може самостійно знизити ціну на газ для населення

Все про економіку та фінанси

"Нафтогаз" заявив, що не може знизити ціну на природний газ без зняття Кабінетом Міністрів обмеження на ціну для побутових споживачів. Таким чином НАК прокоментував заяву глави уряду Волоимира Гройсмана, що Кабмін не збирається скасовувати механізм поставок газу за спеціальним зобов`язанням (ПСО) згідно з пропозицією голови "Нафтогазу" Андрія Коболєва, пишуть "Українські новини".

"Ми не зможемо це зробити, тому що згідно з постановою Кабміну №867 ціну і умови продажу газу для населення встановлює уряд. Тому ми звернулися до КМУ з пропозицією внести зміни в регулювання цього питання", - зазначив  представник прес-служби НАКу.

Також у прес-службі зазначили, що скасування обмеження на ціну на газ дозволить побутовим споживачам самостійно обирати постачальника газу.

Раніше "Нафтогаз" пропонує Кабінету Міністрів припинити режим спецзобов`язань з постачання газу населенню і підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ) і відкрити ринок побутових споживачів для конкуренції між постачальниками.

Голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв зазначив, що з урахуванням ПДВ та витрат на транспортування і поставку ринкова ціна виходить на рівні приблизно 8 380 гривень/тис. куб. м, а населення платить 8 550 гривень/тис. куб. м.

З 1 листопада 2018 ціна на природний газ для населення збільшилася на 23% до 8 548,92 гривні/тис. куб. м порівняно з попередньою ціною (6 958 гривень/тис. куб. м).

При цьому урядом змінено формулу визначення ціни на природний газ для поставки населенню і підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ).

Так, за основний орієнтир береться не середня ціна газу на німецькому хабі, а середня арифметична ціна газу, встановлена ​​"Нафтогазом" для промислових споживачів за умови передоплати до періоду поставки, яка діяла з 1 липня 2018 року по 30 вересня 2018 року, - 8 981 гривня за 1 тис. куб. м.

До цієї ціни з 1 листопада застосовується понижуючий коефіцієнт 0,6943.

Таким чином, кінцева ціна газу для населення з урахуванням вартості доставки газу, його розподілу і ПДВ на ці операції становить 8 548,92 гривні/тис. куб. м, для підприємств ТКЕ - 8 361,85 гривні/тис. куб. м.

Також Кабмін продовжив покладання спеціальних зобов`язань на "Нафтогаз" і обласні газопостачальні компанії постачати населенню і підприємствам теплокомуненерго природний газ.