На управління ГТС претендують три іноземні компанії, зокрема, американська Chevron

Все про економіку та фінанси

Три іноземні компанії, в т.ч. американська Chevron, мають намір подати заявки на участь у спільному підприємстві-операторі української газотранспортної системи (ГТС). Про це ИТАР-ТАСС заявили три джерела, знайомі з ходом переговорів.

За словами одного з джерел, офіційні заявки очікуються найближчим часом після проведення всіх юридичних процедур (набуття чинності закону про реформування системи управління ГТС).

Інше джерело зазначає, що "неофіційно вже дали згоду три компанії, направивши свої пропозиції". При цьому, за його словами, з списку претендентів на участь в СП-операторі присутня американська компанія Chevron. Ще одне джерело, близьке до "Нафтогазу України", підтвердило ИТАР-ТАСС, що серед компаній-претендентів є Chevron.

Співрозмовники агентства, знайомі з ходом консультацій, відзначають, що в зацікавлених компаній лишаються питання – як технічні, так і фінансові. "Коли будуть дані відповіді, тоді буде і реальний рух в цьому напрямку. Думаю, що через місяць ситуація проясниться", - зауважило джерело.

У "Нафтогазі" заявили, що "найближчим часом" компанія "має намір почати офіційні переговори з операторами газотранспортних мереж щодо їх участі в управлінні українською ГТС. "Підписання відповідної угоди можливо тільки після його погодження Верховною Радою України", - наголосили в НАКу.