На консультаціях в Мінську перемир`я на Донбасі не обговорювалося

Все про економіку та фінанси

Вчора в Мінську в невідомому для преси місці пройшли консультації тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України. Як повідомило білоруське державне інформагентство «Белта», у зустрічі взяли участь екс-президент України Леонід Кучма, посол Росії в Києві Михайло Зурабов і офіційний представник чинного голови ОБСЄ з питань врегулювання ситуації в Україні Адельхейда Тальявіні. А також чільні представники терористичної «ДНР». Про це пишуть «Ведомости».

Згідно з поширеним до початку консультацій повідомленням «Белта», сторони збиралися обговорити два питання: безпечний доступ до місця аварії малазійського авіалайнера міжнародних експертів, що беруть участь в розслідуванні причин авіакатастрофи, і запуск процесу звільнення утримуваних обома сторонами осіб. Один з лідерів-терористів ДНР Олександр Бородай підтвердив «Ведомостям», що в ході вчорашньої зустрічі обговорювалися тільки дві ці теми, хоча напередодні він говорив, що головним питанням стане припинення вогню.

Представники ОБСЄ вчора заявили, що експерти з Австралії та Нідерландів нарешті дісталися до місця катастрофи малазійського Boeing, чого не могли зробити кілька днів через продовження в цьому районі боїв. Учора український уряд оголосив, що припинив бойові дії спеціально для того, щоб експерти змогли дістатися до місця катастрофи. Представники «ДНР» теж запевняли, що саме їх сили нібито забезпечували безпеку нідерландських і австралійських експертів, які виїжджали на місце падіння з Донецька.