На кінець 2015 року інфляція складе 40%, - експерти

Все про економіку та фінанси

На кінець 2015 року інфляція в Україні в річному вимірі складе 40%. Пікове ж її значення буде в квітні на рівні вище 48% з поступовим зниженням упродовж решти року. Таку думку висловили експерти «Укрсиббанку».

Разом з тим вони вказують, що будь-яке подальше ослаблення гривні стимулювало б інфляцію та зростання комунальних тарифів. Коментуючи ж, зокрема, задекларований Нацбанком намір обмежити фінансову підтримку бюджету, фахівці констатують, що ймовірне зростання популізму в урядових і парламентських колах чи, скажімо, різке зниження податкових надходжень могло б перешкодити відповідним планам центробанку. І при такому варіанті прогноз інфляції знову ж може бути погіршений.

Нагадаємо, за даними Держстату, за підсумками березня інфляція сягнула 45,8% в річному вимірі (за підсумками лютого відповідний показник становив 34,5%). Основна причина цього - девальвація гривні.

У Нацбанку не виключали, що в ІІ кварталі інфляція може перевищити 50% (передусім, через підвищення комунальних тарифів), знизившись до кінця року до 30%.

Згідно з песимістичним прогнозом уряду, на кінець 2015 року (грудень до грудня) споживчі ціни в Україні зростуть на 42,8%. У держбюджеті закладений показник 26,7%.