На фондовому ринку США - другий за тиждень обвал

Все про економіку та фінанси

Провідний американський фондовий індекс Dow Jones впав 8 лютого на 4,15%, або більш як на 1000 пунктів. Це сталося вдруге за тиждень – у понеділок, 5 лютого, цей індекс упав на 1175 пунктів, втративши близько 4,6%, констатує "Радіо Свобода".

Інший важливий американський індикатор, S&P 500, також зазнав значних втрат. Від пікових значень, показаних 26 січня, він втратив понад 10%.

Відчутного потрясіння вслід за американським ринком зазнали і біржі Азії, повідомляє DW. Найбільше втрати після відкриття торгів зранку у п`ятницю, 9 лютого, відчули на собі ринки Китаю. Індекс Shanghai Composite впав більше ніж на п`ять відсотків до 3091 пунктів уже через годину після відкриття торгів, повідомляє агенція dpa.

Індекс японської біржі Nikkei, що відображає вартість 225 провідних компаній Японії, впав на понад 3 відсотки, знизившись до 21185 пунктів. Індекс Topix, який віддзеркалює вартість акцій іще більшої кількості компаній, втратив 2,8 відсотка і опустився до 1715.

Індекс Dow Jones два тижні тому закрився на рекордно високому рівні 26 тисяч 616 пунктів.

Інвестори побоюються, що низький рівень безробіття, зростання витрат бюджету США та зростання заробітної плати стимулюватимуть Федеральну резервну систему (вона у США виконує роль центробанку – ред.) підвищувати облікову ставку, що збільшить вартість позикових коштів.

Про вплив фондової лихоманки в світі на Україну читайте тут.