На Південно-Західній залізниці відмовляються виконувати вказівки «Укрзалізниці»

Все про економіку та фінанси

На сайті Південно-Західної залізниці опублікована заява про те, що вона (Південно-Західна залізниця) відмовляється виконувати «злочинні накази» в.о. гендиректора Укрзалізниці Бланка Максима про звільнення з 19.03.2015 р. керівного складу Південно-Західної залізниці.

«Дані накази є злочинними, такими що прямо суперечать Законам України та створюють реальну загрозу національній безпеці України.

Статтею 4 Закону України «Про залізничний транспорт» встановлено, що Залізниця є основною організаційною ланкою на залізничному транспорті. Створення, реорганізація, ліквідація та визначення територіальних меж залізниць, призначення і звільнення їх керівників здійснюються рішеннями Кабінету Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади в галузі транспорту.

[Зауважимо, що 4 березня уряд відсторонив від виконання обов`язків директора Південно-Західної залізниці Олексія Кривопішина і просив правоохоронців порушити проти нього кримінальну справу, - ред.]

Одномоментне звільнення керівного складу залізниці призводить до зупинення діяльності Південно-Західною залізницею, оскільки до компетенції звільнених осіб належить виключне право прийняття наказів та розпоряджень, що забезпечують безперебійне функціонування залізниці.

З даного моменту вважаємо, що накази та розпорядження Укрзалізниці не підлягають виконанню, як такі що видаються злочинцем щодо якого порушено та розслідуються кримінальні справи про зловживання владою та службовим становищем.

Повноваження виконуючого обов’язки начальника залізниці Федорка І.П. підтверджені рішенням суду, яке набрало законної сили, а дія розпорядження КМУ №192-р (про покладання виконання обов’язків начальника залізниці на Тягульського В.Г.) зупинено.

Одночасно інформуємо, що частиною третьою статті 4 Закону України встановлено, що повноваження, права та обов`язки залізниць визначаються цим Законом, їх статутами.

Враховуючи той факт, що злочинним керівництвом Укрзалізниці видаються незаконні накази з даного часу трудовим колективом Південно-Західної залізниці не приймаються до виконання накази та розпорядження УЗ. Дане право колективу залізниці гарантовано статтею 60 Конституції України, якою встановлено, що ніхто не зобов`язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази», - йдеться в повідомленні.

Натомість в "Укрзалізниці" заявили, що рішення про звільнення керівництва Південно-Західної залізниці було прийнято законно, оскільки гендиректор "Укрзалізниці" має право призначати та звільняти першого заступника та заступника начальника залізниці і багатьох інших посадовців відповідно до наказу "Укрзалізниці" від 2002 року про номенклатуру посад керівних. 

На ці посади вже призначені досвідчені фахівці, стверджує УЗ і додає, що жодних інших звільнень керівників Південно-Західної залізниці не планується.

"Заяви та дії відстороненого керівництва Південно-Західної залізниці свідчать про його наміри зберегти свої доходні місця та вийти із під контролю держави. Такі заяви підбурюють колектив підприємства та маніпулюють його настроями", – вважає компанія.