НКЦПФР зареєструвала звіт про "старий" випуск акцій Діамантбанку на 300 млн грн

29.12.2016, 17:00

Нацкомісія з цінних паперів і фондового ринку повідомила, що 29 грудня ухвалила рішення щодо реєстрації звіту про результати приватного розміщення акцій Діамантбанку.

Нагадаємо, 04 жовтня НКЦПФР відмовила в реєстрації звіту про результати приватного розміщення акцій Діамантбанку.

Прес-служба Діамантбанку тоді заявляла, що НБУ зарахував відповідний внесок на 300 млн грн в основний (але не статутний, - ред.) капітал.

У даних Асоціації українських банків ці 300 млн грн класифікувалися як «інші додаткові внески акціонерів».

Глава правління Діамантбанку Олег Ходачук у коментарі для Finbalance щодо рішення НКЦПФР від 29 грудня зауважив, що воно стосується саме згаданого випуску акцій на 300 млн грн.

«Раніше не надали один документ (аудиторський висновок), тому тоді комісія по формальним причинам відмовила. Зараз всі документи повністю дали, і НКЦПФР все зареєструвала», - констатував банкір.

Додамо, на днях О. Ходачук, коментуючи конфлікт між акціонерами банку, запевняв, що це питання «вже вичерпане, і наразі не існує його». «Принаймні, щодо Діамантбанку. Інформацією щодо відносин акціонерів по іншим питанням не володію», - констатував глава правління банку. Детальніше про цю історію (в т.ч. її епізоди станом на середину листопада - див. тут)

Довідково

За даними НБУ, 07 грудня за результатами тендеру він ухвалив рішення про надання рефінансування для чотирьох банків, у т.ч. – для Діамантбанку (на 251,4 млн грн). 

На кінець вересня борг Діамантбанку перед НБУ становив 401,24 млн грн, тоді як на кінець червня в банка не було заборгованості перед регулятором. Тобто в ІІІ кварталі він залучив кредити в НБУ на 401,24 млн грн. Це відбулося на тлі різкого скорочення короткострокових кредитів банків у липні-вересні до 1,1 млрд грн з 1,69 млрд грн на кінець 1-го півріччя (на початок року було 189 млн грн). Обсяг коштів клієнтів у Діамантбанку за 9 місяців скоротився до 4,25 млрд грн з 5 млрд грн на початку року (на кінець ІІ кварталу - 3,97 млрд грн).

О. Ходачук з приводу залучення рефінансу в НБУ зауважував таке: "Ми маркет-мейкери на міжбанківському ринку ресурсів. Активно працюємо - залучаємо де дешевше, продаємо, де дорожче. Якщо в НБУ залучити гроші дешевше, ніж їх розмістити в ринку, ми будемо це робити. Якщо буде зворотня ситуація - не будемо".

За даними Асоціації українських банків, за підсумками січня-листопада збиток Діамантбанку становив 575,4 млн грн.

За даними звітності Діамантбанку, за січень-вересень його чистий процентний дохід скоротився у 2,5 разів – до 42,4 млн грн (з 108,5 млн грн за аналогічний період минулого року). У ІІІ кварталі Діамантбанк отримав дохід від розформування резервів під знецінення кредитів, заборгованості клієнтів, коштів в інших банках на 205 млн грн (за 9 місяців відповідні відрахування в резерв становили 280,5 млн грн, тоді як за 1-е півріччя - 485,9 млн грн).

За інформацією О. Ходачука, на 1 грудня регулятивний капітал Діамантбанку склав 210 млн грн.