Глава НКРЕКП не очікує істотного підвищення тарифів на електроенергію до липня-2019

Все про економіку та фінанси

Тарифи на електроенергію до повного запуску ринку в липні 2019 року будуть порівняно стабільними, а для побутових споживачів - незмінними, прогнозує голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Оксана Кривенко, пише "Інтерфакс-Україна".

"До липня ми істотних змін, істотного підвищення тарифу на електроенергію не очікуємо. А для побутових споживачів тарифи залишаться незмінними", - сказала вона в інтерв`ю "Радіо НВ".

О.Кривенко зазначила, що чинні формульні підходи до ціноутворення, такі як "Роттердам +", нині стримують зростання тарифів для кінцевих споживачів - "обмежують бажання, особливо суб`єктів генерувальної енергії, щодо підвищення ціни".

Говорячи про період після липня 2019 року, коли на конкурентних засадах має запрацювати вільне ціноутворення, голова НКРЕКП допустила можливість зростання ціни.

"З огляду на той чинник, що в нас дуже велика концентрація великих генерувальних підприємств на ринку електроенергії, справді, можливе зростання", - сказала вона.

О.Кривенко додала, що побоюється можливої змови в сегменті генерації - що великі підприємства, які генерують великий обсяг, можуть підвищувати свої ціни.

"Ми маємо відстежувати й не допускати таких ситуацій", - зазначила голова НКРЕКП, наголосивши, що регулятор повинен працювати на балансування інтересів споживача.

Як повідомлялося, уряд у прогнозі соціально-економічного розвитку України на 2019-2021 рр. заклав щорічне зростання побутових тарифів на електроенергію на 25%.