НДУ: українці можуть в Україні купувати цінні папери, розміщені на іноземних біржах

Все про економіку та фінанси

06.02.2018 вступило в силу рішення НКЦПФР N871 «Про внесення змін до Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України», завдяки чому цінні папери, розміщені на закордонних біржах, стали доступні не тільки для великих інвесторів, але і для будь-якого громадянина України, констатує прес-служба Національного депозитарію України.

«Наразі все, що необхідно зробити емітенту для отримання дозволу від НКЦПФР на допуск цінних паперів іноземної компанії - заповнити стандартну форму заяви. Збір іншої інформації і введення на український фондовий ринок здійснює НДУ. Кількість цінних паперів в обігу для їхніх власників наразі не обмежується. Для учасників ринку це добра нагода для розширення пакету послуг», - говорить голова правління НДУ Міндаугас Бакас.

«Це Положення покликане спростити процедуру допуску для емітентів, яка раніше була пов`язана з надмірною кількістю паперової роботи», - говорить Дмитро Тарабакін, голова Комітету з питань методології та нагляду за функціонуванням інфраструктури фондового ринку, член НКЦПФР.

Голова відділу міжнародних відносин та розвитку діяльності НДУ Євген Дідківський зазначає, що Рішення скасовує обмеження обсягу іноземних цінних паперів, допущених до обігу на ринку України. Будь-яка кількість паперів певного випуску, що отримав допуск, може заводитися в країну. Обіг паперів не обов`язково має відбуватися на біржі. Це дає більше свободи покупцям і продавцям, які можуть домовлятися про купівлю-продаж між собою. Цінні папери можуть дарувати, передавати в спадщину тощо. Суттєво спрощена процедура допуску цінних паперів на ринок України. Крім цього, тепер дозвіл на допуск іноземних цінних може бути наданий не тільки за заявою емітента, але й за зверненням НДУ. Дотепер, якщо емітент не був зацікавлений в обігу його цінних паперів в Україні, це не могло статися. На сьогодні НДУ може отримати дозвіл в інтересах інвесторів.