НБУ: за перевищення 50-тисячного ліміту на розрахунки готівкою – штраф до 17 тис грн

06.01.2017, 17:00

НБУ повідомив, що відповідно до статті 163-15 Кодексу про адміністративні правопорушення, порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу-підприємця, посадових осіб юридичної особи.

Додамо, що йдеться про штраф у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо ж правопорушення вчинене особою повторно впродовж року – то від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При цьому в НБУ наголошують, що контроль за дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) здійснюють органи Державної фіскальної служби.

Нагадаємо, на днях заступник директора департаменту стратегії та реформування НБУ Руслан Кравець заявив, що під контроль фінансового моніторингу підпадають лише операції, що перевищують 150 тис грн, тобто втричі більше від нового ліміту для розрахунків готівкою.

«До 2014 року абсолютно всі банківські операції вище 80 тис грн підлягали обов’язковому фінансовому моніторингу, тобто банк як агент вимагав абсолютно всі документи щодо коштів (їх походження, цільове використання і т.д.). На сьогоднішній день цей ліміт складає 150 тис грн, і він не зменшується, а більше того, розглядається ініціатива щодо збільшення цього ліміту. Пропонується ліміт у 250 тис грн»,- зауважив Р. Кравець.