НБУ вирішив ліквідувати «Златобанк»

Все про економіку та фінанси

12 травня НБУ за пропозицією Фонду гарантування вкладів ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію «Златобанку», повідомляє прес-служба Нацбанку.

Як повідомляв FINBALANCE, збиток "Златобанку" в січні-березні поточного року становив 2,48 млрд грн (за весь 2014 рік – лише 30,42 млн грн). Це 4-ий за розміром негативний фінрезультат серед банків з І та ІІ групи класифікації НБУ (детальніше читайте тут). Основна причина збитків – відрахування до резерву під знецінення кредитів та коштів в інших банках на 2,92 млрд грн. Внаслідок цього власний капітал банку став від’ємним (-1,97 млрд грн). На кінець І кварталу Златобанк порушував нормативи достатності (адекватності) регулятивного капіталу, поточної ліквідності, максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента, великих кредитних ризиків.

Тимчасова адміністрація була запроваджена в Златобанку 14 лютого.

Сума коштів фізичних осіб, що може бути відшкодована Фондом гарантування вкладів, на вказану дату за даними звітності складала 925,47 млн грн.

Як пояснювали в Нацбанку, рішення про віднесення Златобанку до категорії неплатоспроможних. було ухвалено у зв’язку з тим, що "АТ “ЗЛАТОБАНК” після закінчення робочого дня 12 лютого 2015 року всупереч вимогам Національного банку України здійснив операції зі значним ризиком для вкладників та інших кредиторів банку".

Як зазначали в НБУ, ще 19 серпня 2014 року у зв’язку з появою ознак погіршення стану ліквідності АТ “ЗЛАТОБАНК”, надходженням скарг клієнтів банку на несвоєчасне виконання ним своїх зобов’язань, АТ “ЗЛАТОБАНК” був переведений у особливий режим контролю: призначено куратора – службовця НБУ.

"Ураховуючи подальше погіршення фінансового стану АТ “ЗЛАТОБАНК”, здійснення банком ризикової діяльності, порушення ним вимог нормативно-правових актів Національного банку України, АТ “ЗЛАТОБАНК” 04 грудня 2014 року віднесено до категорії проблемних та встановлено строк для вжиття заходів щодо приведення діяльності у відповідність до вимог банківського законодавства України.

Незадовільний фінансовий стан АТ “ЗЛАТОБАНК” потребував від акціонерів та керівництва цього банку вжиття негайних дієвих заходів, спрямованих на поліпшення його фінансового стану та усунення причин, що призвели до його погіршення.

З метою стабілізації діяльності АТ “ЗЛАТОБАНК”, усунення порушень та причин, що призвели до погіршення фінансового стану, Національний банк України проводив роботу з акціонерами та керівниками АТ “ЗЛАТОБАНК” щодо врегулювання ситуації, висував відповідні вимоги, а також надавав рекомендації щодо вжиття дієвих заходів, спрямованих на покращення фінансового стану.

АТ “ЗЛАТОБАНК” неодноразово надсилав до Національного банку України план фінансового оздоровлення, який не передбачав ефективних заходів, спрямованих на поліпшення фінансового стану, а також усунення всіх порушень нормативно-правових актів Національного банку України. Водночас, навіть наданий АТ “ЗЛАТОБАНК” план фінансового оздоровлення, який був неефективним, не виконувався.

З огляду на це Правління Національного банку України прийняло постанову № 105 від 13 лютого 2015 року “Про віднесення ПАТ “ЗЛАТОБАНК” до категорії неплатоспроможних”, - йшлося в офіційній заяві НБУ.