НБУ: відсутність траншу від МВФ до липня буде свідчити про припинення програми

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Дмитро Сологуб в інтерв`ю агентству "Українські новини" висловив думку, що за оцінками Нацбанку, якщо Україна не отримає наступний транш від МВФ до липня, то програма співпраці, ймовірно, припиниться.

Раніше Національний банк прогнозував отримання 2-х траншів від МВФ у першому та третьому кварталі 2018 року на загальну суму 3,5 млрд доларів. 

"Зараз ми по-новому оцінюємо, наскільки це ймовірно, але чисто технічно, перший квартал вже не виглядає реальним. Більш реалістичне вже отримання траншу у 2-му кварталі. Коли ми отримаємо транш, в першому чи другому кварталі значення для інфляції особливого немає. Важливіше сам факт продовження співпраці", - повідомив Сологуб.

На думку заступника голови НБУ, відсутність рішення щодо траншу МВФ до кінця другого кварталу (кінця червня), буде свідчити про те, що поточна програма EFF з високою ймовірністю вже не відновиться.

"Якщо теоретично український уряд за 2 місяці до виборів захоче прийняти купу непопулярних реформ, то він гроші отримає. Але питання в тому, що ймовірність цього низька", - відповів він на питання про те, виділяє кредити МВФ країнам, в яких мають відбутися вибори.

Як повідомлялося, НБУ вважає, що Україна має розпочати переговори з Міжнародним валютним фондом щодо нової програми до завершення чинної.