НБУ відніс «Златобанк» до категорії неплатоспроможних

Все про економіку та фінанси

13 лютого правління НБУ вирішило віднести "Златобанк" до категорії неплатоспроможних. Як пояснюють у Нацбанку, це рішення було ухвалено у зв’язку з тим, що "АТ “ЗЛАТОБАНК” після закінчення робочого дня 12 лютого 2015 року всупереч вимогам Національного банку України здійснив операції зі значним ризиком для вкладників та інших кредиторів банку".

Як зазначають у центробанку, ще 19 серпня 2014 року у зв’язку з появою ознак погіршення стану ліквідності АТ “ЗЛАТОБАНК”, надходженням скарг клієнтів банку на несвоєчасне виконання ним своїх зобов’язань, АТ “ЗЛАТОБАНК” був переведений у особливий режим контролю: призначено куратора – службовця Національного банку України.

"Ураховуючи подальше погіршення фінансового стану АТ “ЗЛАТОБАНК”, здійснення банком ризикової діяльності, порушення ним вимог нормативно-правових актів Національного банку України, АТ “ЗЛАТОБАНК” 04 грудня 2014 року віднесено до категорії проблемних та встановлено строк для вжиття заходів щодо приведення діяльності у відповідність до вимог банківського законодавства України.

Незадовільний фінансовий стан АТ “ЗЛАТОБАНК” потребував від акціонерів та керівництва цього банку вжиття негайних дієвих заходів, спрямованих на поліпшення його фінансового стану та усунення причин, що призвели до його погіршення.

З метою стабілізації діяльності АТ “ЗЛАТОБАНК”, усунення порушень та причин, що призвели до погіршення фінансового стану, Національний банк України проводив роботу з акціонерами та керівниками АТ “ЗЛАТОБАНК” щодо врегулювання ситуації, висував відповідні вимоги, а також надавав рекомендації щодо вжиття дієвих заходів, спрямованих на покращення фінансового стану.

АТ “ЗЛАТОБАНК” неодноразово надсилав до Національного банку України план фінансового оздоровлення, який не передбачав ефективних заходів, спрямованих на поліпшення фінансового стану, а також усунення всіх порушень нормативно-правових актів Національного банку України. Водночас, навіть наданий АТ “ЗЛАТОБАНК” план фінансового оздоровлення, який був неефективним, не виконувався.

З огляду на це Правління Національного банку України прийняло постанову № 105 від 13 лютого 2015 року “Про віднесення ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “ЗЛАТОБАНК” до категорії неплатоспроможних”, - йдеться в офіційній заяві НБУ.