НБУ: в лютому відновився притік гривневих депозитів

Все про економіку та фінанси

За даними НБУ, обсяг гривневих депозитів у платоспроможних банках в лютому зріс на 2,6% (з початку року - на 1,8%), а валютних - на 0,5% (з початку року - на 0,9%).

Таку динаміку гривневих вкладів НБУ пов`язує зі "зростанням номінальних доходів населення та збільшенням привабливості гривневих депозитів на тлі зміцнення гривні, чому серед іншого, сприяло й проведення Національним банком більш жорсткої монетарної політики" (цитата).

Обсяг гривневих вкладів корпоративного сектору в лютому збільшився на 0,3% (з початку року - скоротився на 4,7%), а валютних - лишився на тому ж рівні (з початку року зменшився на 4,7%).

"Більш помірні темпи приросту депозитів корпоративного сектору є типовим для періоду сплати квартальних податкових платежів до бюджету", - коментують у Нацбанку.

Портфель гривневих кредитів корпоративному сектору в лютому зріс на 0,8% (з початку року - на 1,3%), а валютних - зменшився на 0,4% (з початку року збільшився на 6,2%).

Портфель гривневих кредитів населенню в лютому зріс на 0,9% (з початку року - на 4,8%), а валютних - зменшився на 0,7% (з початку року зріс на 0,5%).

Раніше НБУ пояснював січневе зростання обсягу валютних кредитів у банківській системі методологічними змінами, пов`язаними з переходом на МСФЗ 9.

Говорячи ж про підсумки лютого, в НБУ зауважують, що у відповідь на подальше підвищення облікової ставки банки продовжували підвищувати процентні ставки як за депозитами, так і кредитами в національній валюті, насамперед для корпоративного сектору.

"Процентні ставки за новими гривневими депозитами для бізнесу зросли до 10,2% річних, за кредитами – до 16,0% річних. Також відбулося зростання ставок на новими кредитами у гривні й для домогосподарств – до 31,6% річних. Натомість процентні ставки за новими гривневими депозитами домогосподарств залишилися практично на рівні попереднього місяця – 11,4% річних", - зазначають в НБУ.