НБУ: в Приватбанку достатньо валюти

Все про економіку та фінанси

Заступник глави НБУ Олег Чурій під час брифінгу заявив, що в Приватбанку достатньо валютної ліквідності, а на валютному ринку він присутній, як й інші банки. 

Довідково

У рамках докапіталізації Приватбанку Мінфін у грудні випустив індексовані на курс держоблігації на 64 млрд грн та на 9,8 млрд грн у лютому.

В уряді заявляли, що випуск індексованих ОВДП має допомогти збалансувати валютну позицію Приватбанку.

На 01 січня 2017 року обсяг валютних зобов’язань Приватбанку перевищував його валютні активи на 76,6 млрд грн (2,74 млрд дол). Для порівняння: в Ощадбанку – на 31,8 млрд грн (1,17 млрд дол), Укрексімбанку – 30,7 млрд грн (1,13 млрд дол).

З даних НБУ випливає, що портфель валютних кредитів бізнесу в Приватбанку перед націоналізацією майже повністю було конвертовано в гривню.

На 01.01.2017 обсяг непокритих резервами валютних кредитів юрособам у портфелі Приватбанку впав до 132 млн дол (з 2,08 млрд дол на 01.10.2016), а валютних кредитів фізособам – до 68 млн дол (з 211,2 млн дол на 01.10.2016).

Є ризик, що Приватбанку доведеться купувати валюту на ринку чи в НБУ, щоб виконати свої зобов’язання перед валютними вкладниками (це за умови, що, наприклад, не вдаватиметься повернуті старі валютні депозити за рахунок залучення нових валютних депозитів).

Раніше О. Чурій, відповідаючи на питання журналістів, чи залежатимуть темпи монетизації держоблігацій Приватбанку від того, наскільки швидко компанії І. Коломойського та Г. Боголюбова будуть погашати кредити, казав, що це "не зовсім" так: "Інсайдерські кредити компаніям колишніх власників зараз заміщені цінними паперами, за якими банк отримує дохід. За рахунок цього забезпечується його ліквідність, проводяться виплати вкладникам".

Інший заступник глави НБУ - Дмитро Сологуб - розповідав, що до націоналізації Приватбанк активно працював на ринку валютних свопів – міняв вільну валюту на гривню (з правом зворотного викупу на тих же умовах через деякий час, - ред.). «Ось зараз банк ці свопи буде згортати, відповідно, отримуватиме валютний ресурс і натомість віддавати іншим банкам гривню», - констатував Д. Сологуб на початку січня, не уточнюючи, про які обсяги свопів йдеться.