НБУ та Народний банк Китаю поновили валютний своп на понад $2 млрд в еквіваленті

Все про економіку та фінанси

НБУ та Народний банк Китаю поновили двосторонній договір про валютний своп для валют юань/гривня ще на три роки. Максимальна сума лінії валютного свопу залишається незмінною: на рівні 15 мільярдів юанів або 62 мільярдів гривень, йдеться в заяві Нацбанку.

Відповідний договір сьогодні в Пекіні підписали голова НБУ Яків Смолій та голова Народного банку Китаю Ї Ґан.

"Китай - це другий найбільший торговий партнер України за товарообігом, а роль юаня в міжнародній торгівлі зростає. Доступ до коштів, отриманих за договором, сприятиме здійсненню торгівлі між Україною та Китаєм в юанях. Договір сприятиме подальшій економічній співпраці між нашими двома країнами", - прокоментував Я. Смолій.

За словами нолови Народного банку Китаю, економічне співробітництво між Китаєм та Україною зміцнюється. "Поновлення нашого двосторонньої валютного свопу сприятиме подальшому розвитку торгівлі та інвестицій між двома країнами та поглибленню двосторонніх економічних зв`язків", - зазначив Ї Ґан.

 

Підписаний договір - уже третя подібна угода між Національним банком України та Народним банком Китаю.  Термін дії попереднього трирічного договору про валютний своп на суму до 54 мільярдів гривень та 15 мільярдів юанів сплив у червні 2018 року.