НБУ та Мінфін спростували кредитні побрехеньки Яценюка

Все про економіку та фінанси

Наприкінці лютого в інтерв’ю кільком телеканалам прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що «в минулому році ми отримали 9 млрд дол фінансової допомоги від міжнародних кредиторів, а віддали 14 млрд дол. боргів. Сума боргів держави зараз на 4 млрд менша», - запевнив глава уряду.

Разом з тим офіційна статистика спростовує слова А. Яценюка.

Так, за даними Нацбанку, в 2014 році зовнішній борг сектору загального державного управління збільшився на 3 млрд дол – до 32,9 млрд дол, а борг НБУ – на 401 млн дол – до 2,2 млрд дол. Тобто загалом боргові зобов’язання збільшилися на 3,4 млрд дол. Саме збільшилися.

При цьому за даними Міністерства фінансів, торік зовнішній борг держави збільшився на 2,9 млрд дол – до 30,8 млрд дол. При цьому в Мінфіні наводять дані, що зовнішній гарантований державою борг торік зменшився на 1,7 млрд дол – до 8 млрд дол. Таким чином, сукупний державний і гарантований державою борг збільшився на 1,2 млрд дол.

Хоча кілька мільярдів туди, кілька мільярдів сюди… Хіба це гроші для уряду, який просить кредиторів реструктуризувати суверенні та квазісуверенні борги України? Чи неточна інформація – це своєрідний спосіб прем’єра переконати інвесторів піти назустріч офіційному Києву? Чи, можливо, він таким неоднозначним чином уже розпочав інформ-кампанію до виборів, бо ж «електорат» все ковтне?..