НБУ та Мінфін - про основні фінансові ризики 2019 року

Все про економіку та фінанси

Минулого тижня відбулось останнє у 2018 році засідання Ради з фінансової стабільності, йдеться в спільному прес-релізі НБУ та Мінфіну.

“Учасники засідання констатували, що активізація співпраці з Міжнародним валютним фондом і отримання фінансування від фонду та інших міжнародних організацій є вкрай важливим для збереження макроекономічної стабільності в період суттєвих виплат за зовнішніми боргами України у 2019 та 2020 роках.

Незважаючи на помітні зовнішні та внутрішні виклики, поточний рік завершується позитивно: зростання ВВП очікується на рівні 3.4%, міжнародні резерви України сягнули п’ятирічного максимуму, на валютному ринку спостерігається укріплення гривні, дефіцит бюджету близький до історичного мінімуму, закладено передумови для подальшого уповільнення інфляції.

РФС відзначила зусилля Міністерства фінансів щодо проведення стриманої фіскальної політики протягом року, а також спільні зусилля із запуску нової програми співпраці Stand-By із МВФ.

Водночас члени РФС наголосили на ключових викликах 2019 року: уповільнення темпів зростання світової економіки та економіки країн – торговельних партнерів України, коригування цін на сировинні товари, підвищення процентних ставок провідними центробанками світу. Одним із компенсаторів цих ризиків стане суттєве зниження цін на нафту. Економічне зростання в Україні дещо уповільниться, зокрема через жорстку монетарну та фіскальну політику, що необхідно для збереження макроекономічної та фінансової стабільності. Додаткові ризики створюють дисбаланси на ринку праці.

Також є невизначеність через входження України в рік подвійних виборів”, - йдеться в прес-релізі Мінфіну та НБУ.