НБУ і ФГВФО програли акціонеру "Хрещатика" в судовому спорі щодо ліквідації банку

Все про економіку та фінанси

15 лютого Шостий апеляційний адмінсуд відкрив провадження за апеляційною скаргою ліквідатора банку “Хрещатик” на рішення Окружного адмінсуду м. Києва від 27.12.2018 у справі №826/3021/18 за позовом ТОВ "КФ "Укрфінком" до НБУ, ФГВФО і двох нотаріусів “про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії”.

У квітні-2018 Фонд гарантування публічно заявляв, що “акціонер банку «Хрещатик» - ТОВ «КФ «Укрфінком» - намагається у судовому порядку (справа №826/3021/18) оскаржити правомірність виведення банку з ринку” (цитата).

“В судовому порядку оскаржується законність початку процедури ліквідації. Таким чином створюється правова невизначеність статусу банку та перспектив повернення коштів його кредиторам, - констатував ФГВФО. - Колишні власники [банку “Хрещатик”] намагаються за допомогою судів, заволодіти тими нечисельними активами, які ще залишилися на балансі банку”.

У судових матеріалах по цій справі зазначалося, що предметом звернення позивача стала в т.ч. постанова правління НБУ №234 від 05.04.2016 про віднесення банку “Хрещатик” до категорії неплатоспроможних.

За даними НБУ на 18.02.2016, ТОВ «КФ «Укрфінком» було власником 37,44% акцій банку “Хрещатик”. Через ТОВ «КФ «Укрфінком» одним з бенефіціарів “Хрещатика” був Андрій Іванов.

При цьому в судових матеріалах наводилися дані, що 26.12.2017 структуру власності ТОВ «КФ «Укрфінком» було змінено: як зауважувалося, ТОВ «Фінінтермет» здійснило відчуження частки в статутному капіталі ТОВ «КФ «Укрфінком» у розмірі 95,2379% на користь фізособи, а 16.02.2018 рішенням загальних зборів учасників товариства було замінено директора.

Наразі бенефіціаром ТОВ «КФ «Укрфінком» у держреєстрі значиться Семенов Андрій Володимирович (особа з таким же ім’ям була першим заступником голови правління “Хрещатика”), а засновником товариства вказана “Міжнародна бізнес компанія "Алесіо Юніверсал С.А." (Британські Віргінські острови).

У ході цього судового спору згадувалися також судові рішення в справі №826/6665/16, якими вже скасувалася постанова НБУ про віднесення банку “Хрещатик” до неплатоспроможних.

Як писав Finbalance, в рамках низки інших спорів суди визнавали протиправною бездіяльність НБУ при нагляді за банком “Хрещатик”.

За даними НБУ, територіальній громаді м. Києва в особі Київської міської ради належали 25% акцій банку “Хрещатик”.

За інформацією ФГВФО, на 01.01.2019 вкладникам "Хрещатика" в межах гарантійної суми були виплачені компенсації на 2,74 млрд грн (97,4% запланованих виплат).

Заяви ФГВФО про сумнівні операції у банку “Хрещатик”, оцінку вартості активів див. туттуттуттуттут

Про розслідування НАБУ, поліції, ДФС щодо сумнівних операцій в банку “Хрещатик” - тут.

Про судові спори ліквідатора банку "Хрещатика" з позичальниками - тут і тут.

Про скасування судами рішень НБУ та ФГВФО про ліквідацію Златобанку та Укрінбанку - тут і тут.